Şehit ailesinin borcu silindi

İzmir Foça'daki  terör saldırısında şehit düşen Özkan Ateşli'nin, İstanbul'daki baba ocağına elektrik borcu nedeniyle başlatılan  icra takibi Enerji bakanı Taner Yıldız'ın devreye girmesiyle kaldırıldı.

Haberler 30.08.2012 - 10:24

Şehit ailesinin borcu silindi

İzmir Foça’da ’yi yasa boğan terör saldırısında şehit düşen 2 çocuk babası Özkan Ateşli’nin, İstanbul'daki baba ocağına elektrik borcu ödemediği için icra müdürlüğünden evrak geldi.

Oğlunun acısını unutamadan bir acı daha yaşadığını ifade eden şehit babası Hamdi Ateşli, ''Elektrik sayacım bozuktu. BEDAŞ’ı kaç kez aradım. Gelip değiştirdiler. Sonra faturalarım okunmuyordu, en son da bana bin 250 lira borç çıkardılar. Oğluma para gönderemiyordum, borcu nasıl ödeyeyim. İcradan kağıt geldi. Borcu ödeyemeyince faiziyle beraber bin 560 lira olmuş” dedi.

Haberin gazetede yayınlanması üzerine Enerji bakanı Taner Yıldız, BEDAŞ'ı aradı.

BEDAŞ yetkilileri ise Hamdi Ateşli'nin şehit ailesi olduğundan haberdar olmadıklarını söyledi. Bakanın talimatıyla icra takibi durdurulurken şehit ailesinin borcu silindi

İzmir’in Foça ilçesinde askeri üsse giden servis otobüsüne saldırı düzenlenen saldırıda 1 asker şehit olurken, 12 kişi de yaralanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...