Şehit asker dönüş biletini bile almıştı

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde şehit olan Kadir Kayıkçı’nın terhisine iki hafta kaldığı, dönüş biletini bile aldığı öğrenildi. İlk görev yerinde şehit düşen Selman Aksu ise iki hafta önce ailesini ziyaret etmişti.

27.07.2012 - 16:27

Şehit asker dönüş biletini bile almıştı

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde, menfeze konulmuş patlayıcının askeri bir aracın geçişi sırasında patlatılması sonucu şehit olan Astsubay Çavuş Selman Aksu ve er Kadir Kayıkçı için Diyarbakır Asker Hastanesi'nin bahçesinde tören yapıldı.

Basın mensuplarının alınmadığı törene, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Oya Eronat, Mine Lök Beyaz ve Cuma İçten ile askeri ve sivil erkan katıldı.

Törenin ardından Aksu ve Kayıkçı'nın cenazeleri, ambulanslarla Diyarbakır 2. Taktik Havva Kuvvet Komutanlığı'na götürüldü. Aksu'nun cenazesi buradan İzmir'e, Kayıkçı'nın cenazesi ise İstanbul'a gönderildi.

DÖNÜŞ BİLETİNİ BİLE ALMIŞTI
Şehit Kadir Kayıkçı ve Selman Aksu’nun baba evlerinde büyük yas var.

Kayıkçı’nın şehit olduğu haberinin İstanbul’un Kağıthane ilçesine ulaşmasıyla birlikte, aile binayı Türk bayraklarıyla donattı.

Terhisine iki hafta kaldığı belirtilen Kayıkçı’nın, dönüş biletini bile aldığı öğrenildi.

Kayıkçı'dan geriye askere gitmeden önce evinin duvarına yazdığı "Kadir" yazısı kaldı.

'BABA, BEN İYİYİM'
Şehit Astsubay Selman Aksu'nun ailesinin oturduğu İzmir’in Kadifekale ilçesindeki evde de acı feryatlar yükseldi.

Şehit astsubayın babası Hayrettin Aksu, 22 yaşındaki oğlunun Balıkesir'de astsubaylık eğitimi aldığını, Ankara'da bir kursa katıldıktan sonra Lice'ye gittiğini söyledi.

Mardinli olduklarını ve biri kız 5 çocuk babası olduğunu dile getiren Aksu, ''Oğlum bir senelik astsubaydı. Birkaç ay önce tayini Lice'ye çıktı. Lice oğlumun ilk görev yeriydi. İki hafta önce izne geldi. 10 gün kaldı sonra Diyarbakır'a gönderdik. En son telefonla görüştüğümüzde durumunun iyi olduğunu söylemişti. Söylenecek bir şey yok çok üzgünüm'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...