Şehit asker için Diyarbakır’da tören

Diyarbakır’da şehit olan Selçuk Paker için tören düzenlendi. Şehidin cenazesi, daha sonra Ankara’ya gönderildi. Şehit Uzman Çavuş Adem Aktaş'ın cenazesini ise memleketi Kahramanmaraş'ta 5 bin kişi karşıladı.

Anadolu Ajansı 31.01.2016 - 11:51 | Son Güncelleme : 31.01.2016 - 18:36

Şehit asker için Diyarbakır’da tören

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Selçuk Paker için tören düzenlendi.

Diyarbakır Asker Hastanesi’ndeki törende 25 yaşındaki şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, katafalka konuldu, öz geçmişi okundu ve dua edildi.

Jandarma Bölge Komutanlığında görevli Yüzbaşı Mehmet Halef Çelikkollu, yaptığı konuşma sırasında duygulu anlar yaşadı.

Törene şehidin annesi Sevgi, babası Sait ve kardeşi Sertaç Paker katıldı, hamile eşi ise katılamadı. Anne Paker, şehit oğlunun tabutunu okşadı ve ambulansa konuluşu sırasında asker selamı verdi.

Sevgi Paker, "Niye ağlayacağım ben?  Şehit vermişim bu topraklara. Onurluyum, gururluyum. Rabbim her anneye böyle bir şey nasip etsin” diye konuştu.

Daha sonra şehidin cenazesi, toprağa verilmek üzere Ankara'ya gönderildi.

Uzman Çavuş Adem Aktaş'ın cenazesinden bir kare
Uzman Çavuş Adem Aktaş'ın cenazesinden bir kare

5 BİN KİŞİ KARŞILADI

Bugün Kahramanmaraş'ta da şehit cenazesi vardı. Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 21 Ocak'taki silahlı saldırıda yaralanan ve GATA'da şehit olan Uzman Çavuş Adem Aktaş son yolculuğuna uğurlandı. 

25 yaşındaki uzman çavuş, Kulp ilçesinde jandarma komando birliğinde görevliyken geçici görevle Sur'a gitmişti.

Şehidin cenazesini Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde 5 bin kişi karşıladı..
 
Törene, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal da katıldı. Uzman Çavuş Adem Aktaş'ın cenazesi, törenin ardından asri mezarlıkta toprağa verildi.

ŞEHİT KORUCU İÇİN TÖREN 

Öte yandan, Şırnak'taki şehit düşen geçici köy korucusu Murat Sevim için 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’nda tören düzenlendi.

Törende şehit korucunun Türk bayrağına sarılı naaşı, katafalka konuldu, saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra da öz geçmişi okundu ve dua edildi.

Sevim'in cenazesi, Kışla Camisi'nde kılınan namazın ardından Şırnak Şehir Mezarlığı'nda defnedildi.

Sayfa Yükleniyor...