Şehit asker son yolculuğuna uğurlandı

Amasya'nın Çiğdemlik Köyü yakınlarında meydana gelen patlamada şehit olan Jandarma Üstçavuş Osman Cantürk Göl, memleketi osmaniye'de son yolculuğuna uğurlandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 11.04.2012 - 16:23

Şehit asker son yolculuğuna uğurlandı

Amasya'nın Çiğdemlik Köyü yakınlarında askeri aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamada yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Jandarma Üstçavuş Osman Cantürk Göl'ün cenazesi, memleketi Osmaniye'de toprağa verildi.

Adana'dan karayoluyla Düziçi ilçesine getirilen Şehit Göl'ün cenazesi, İrfanlı Mahallesi'ndeki baba evine ardından İrfanlı Camisi'ne götürüldü.

Burada düzenlenen cenaze töreninde şehidin eşi Emine Göl, baba Muhittin Göl ve yakınları taziyeleri kabul etti. Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah da şehidin babası ve kardeşi Deniz Astsubay Mustafa Caner Göl'e başsağlığı diledi.

Törene 4 yaşındaki kızı Fatma Ayliz ile katılan Emine Göl, tabuta sarılarak, ''Sana hakkımı helal ediyorum, ağlamayacağıma söz vermiştim bak ağlamıyorum'' dedi.

Şehidin öz geçmişinin okunmasının ardından Osmaniye Müftüsü Ramazan Çortul, cenaze namazını kıldırdı. Namazın ardından şehidin naaşı Düziçi Asri Mezarlığı Şehitliği'nde defnedildi.

Törene, şehit Göl'ün yakınlarının yanı sıra AK Parti Osmaniye milletvekilleri Suat Önal ve Durdu Mehmet Kastal, MHP Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ünal Karaosmanoğlu, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Amasya'nın Çiğdemlik köyü yakınlarında 2 gün önce askeri aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamada 2 asker şehit olmuş, 5 asker de yaralanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...