Şehit askerlere veda

Tunceli’de şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuşlar Onur Sönmez ve Mehmet Şimşek memleketlerinde toprağa verildi.

Anadolu Ajansı 19.10.2015 - 23:59

Şehit askerlere veda

Tunceli'de yola döşenen patlayıcının zırhlı askeri aracın geçişi sırasında patlatılması sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuşlar Onur Sönmez ve Mehmet Şimşek için Elazığ'da tören düzenlendi. Törenin ardından şehitlerin naaşları memleketlerine gönderildi.

Cenazesi Kayseri’ye getirilen Jandarma astsubay kıdemli çavuş Onur Sönmez'in için Kalem Kırdı Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi.

8 AYLIK HAMİLE EŞİ AYAKTA DURMAKTA ZORLANDI

Sönmez'in cenazesi, İl Müftüsü Şahin Güven tarafından kıldırılan namazın ardından kortej eşliğinde götürüldüğü Kartal Şehitliği'nde defnedildi. Şehidin 8 aylık hamile eşi Bilge Sönmez, güçlükle ayakta kalabildi.

Törene şehidin yakınlarının yanı sıra Kayseri Valisi Orhan Düzgün, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da katıldı.

AFYON'DAKİ TÖREN

Jandarma Kıdemli Çavuş Mehmet Şimşek de memleketi Afyonkarahisar'da son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Şimşek için Çay ilçesine bağlı Çayırpınar Köyü'nde öğle vakti cenaze töreni düzenlendi.

Tören öncesi şehidin naaşı, helallik alınması için baba evine getirildi. Burada taziyeleri kabul eden şehidin eşi Şeyda, annesi Adile, babası Osman Şimşek ve yakınları gözyaşı döktü. Şehidin naaşı köy mezarlığında toprağa verildi.

Törene şehidin yakınlarının yanı sıra Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Gökhan İsmet Gülmez, İl Emniyet Müdürü İbrahim Özel, Çay Kaymakamı Selim Palamut ve vatandaşlar katıldı.

Mehmet Şimşek'in 1 ay önce evlendiği, Ankara'dayken geçici görevle Tunceli'ye gittiği öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...