Şehit ateşi Ardahan ve Sinop'a düştü

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Caner Çelik’in ve 35 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Sadık Aparangil'in evine ateş düştü.

DHA 05.11.2015 - 01:55

Şehit ateşi Ardahan ve Sinop'a düştü

Yüksekova'da çatışmada hayatını kaybeden Jandarma Uzman Çavuş 30 yaşındaki Caner Çelik’in Ardahan'ın Hanak ilçesi Serinkuyu Köyü'nde yaşayan ailesine haberi, Hanak Kaymakamı Mehmet Balıkçılar ile askeri yetkililer verdi. Acı haberin ardından evin dört bir tarafına Türk bayrakları asıldı. Uzman Jandarma Çavuş Çelik’in ailenin 4 çocuğundan üçüncüsü ve bekar olduğu belirtildi.

"NE YAPTIN CANER'İM GELİN Mİ GETİRDİN"

Oğullarının şehit haberini alan İsmigül ve Bahattin Çelik çifti sinir krizi geçirirken, komşuları ve akrabaları tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Baba Bahattin Çelik, "Ben şimdi ne yapacağım? Yanıyorum, boğuluyorum" diye ağıtlar yakarken anne İsmigül Çelik, "Canım benim kurban olduğum kuzum. Ne yaptın Caner’im, gelin mi getirdin" diyerek ağladı.

Sinir krizleri geçiren aile fertlerine sağlık ekibi evin önünde bekleyen ambulansta müdahale etti.

Şehit Uzman Çavuş Caner Çelik'in cenazesi, yarın düzenlenecek törenle köyünde toprağa verilecek.

ŞEHİT ATEŞİ SİNOP'A DÜŞTÜ

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi Oramar Tepe mevkiinde yürütülen operasyonda çıkan çatışmada şehit olan 2 askerden biri olan Piyade Uzman Çavuş Sadık Aparangil'in Sinop'un Boyabat İlçesi Köprücek Köyü’ndeki ailesi acı haberle yıkıldı. Şehidin baba evine Türk bayrağı asılırken, köy muhtarı olan babası Recep Aparangil basın mensuplarının evlerine gelmesine ve çekim yapmasına izin vermedi. 3 çocuk babası şehit Piyade Uzman Çavuş Sadık Aparangil'in eşi Fatma Aparangil'in ise Ankara’da bulunduğu belirtildi.

26 Ağustos 2002 tarihinde Piyade Uzman Çavuş rütbesiyle Türk Silahlı Kuvvetlerine katılan Şehit Piyade Uzman Çavuş Sadık Aparangil'in Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı emrinde göreve başladığını belirtildi. Ardından 2002-2006 yılları arasında Hakkari'de Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı emrinde çeşitli görevlerde bulunduğu, 14 Ağustos 2006 tarihinden itibaren ise, Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığına katıldığı ifade edildi.

Öte yandan Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya Valiliği'nden resmi internet sitesinden Şehit Aparangil için taziye mesajı yayınladı.

ŞEHİT CENAZESİ MEMLEKETİNE GETİRİLDİ

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde yürütülen operasyon sırasında çıkan çatışmada şehit olan 35 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Sadık Aparangil'in naaşı gece saatlerinde uçakla memleketi Sinop Havalimanı'na getirildi. Şehidin köy muhtarı olan babası Recep Aparangil, Sinop Havalimanı'nda oğlunun naaşını gözyaşları içinde bekledi. Askeri uçakla getirilen şehidin naaşı ailesine teslim edildi. Askeri heyet ve protokolün beraberinde aileye teslim edilen şehit Uzman Çavuş Sadık Aparangil ambulansla Boyabat İlçe Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

Karşılama törenine Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya, protokol üyeleri, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı. Şehit Uzman Çavuş Sadık Aparangil'in cenaze töreni yarın memleketi Boyabat İlçesi Köprücek köyünde düzenlenecek olan askeri törenin ardından ikindi namazına müteakip toprağa verilecek.

Sayfa Yükleniyor...