Şehit babası: Ağlamayacağız, dimdik ayaktayız

İskenderun’da Deniz İkmal Destek Komutanlığı’na düzenlenen saldırıda şehit olan asker Kenan Oğuz Erbay'ın babası Ekrem Erbay, “Ağlayıp onları sevindirmeyeceğiz. Dimdik ayakta duracağız'' dedi.

Anadolu Ajansı 31.05.2010 - 09:58

Şehit babası: Ağlamayacağız, dimdik ayaktayız

Hatay'ın İskenderun ilçesinde Deniz İkmal Destek Komutanlığı’na teröristlerce düzenlenen, 6 askerin şehit olduğu ve 7 askerin de yaralandığı saldırının ardından olayı öğrenen acılı aileler İskenderun'a gelmeye başladı.

Modernevler Mahallesi'nde bulunan Deniz İkmal Destek Komutanlığı’na nöbet değişimi için askerleri taşıyan araca yönelik teröristler tarafından yapılan roketatarlı saldırıda şehit olan asker Kenan Oğuz Erbay'ın babası Ekrem Erbay, cenazeyi almak için İskenderun'a geldi.

İskenderun Emniyet Müdürlüğü binasına girişi sırasında gazetecilere açıklama yapan Ekrem Erbay, olayı televizyonlardan öğrendiğini ve bilgi aldıktan sonra hemen ilçeye geldiğini belirterek, ''Vatan sağ olsun. Bir oğlum daha var, onu da şehit vermeye hazırım. Ben de İskenderun'da askerlik yaptım. İzmir'den geliyorum. Ağlayıp onları sevindirmeyeceğiz. Dimdik ayakta duracağız'' dedi.

Saldırıda 6 asker şehit olmuş, 7 asker de yaralanmıştı. Ağır yaralı 3 asker, ilk müdahalenin ardından GATA'ya sevk edilmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...