Şehit babası: Gitti kınalı kuzum

Malatya’da askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Yüzbaşı Erhan Kındız’ın babası, “Gitti kınalı kuzum, geri gelmeyecek” diyerek ağıt yaktı.

Anadolu Ajansı 19.08.2011 - 12:23

Malatya'da teknik arıza nedeniyle düşen askeri helikopterden yaralı olarak kurtulan, kaldırıldığı hastanede şehit olan 35 yaşındaki Yüzbaşı Erhan Kındız'ın Bursa'nın Karacay ilçesindeki evinde yas var.

Karacabey Kaymakamı Dursun Balaban, Garnizon Komutanı Üsteğmen Hayati Sarı ve Belediye Başkanı Ergün Koç'un taziyeye gittikleri şehit Yüzbaşı Erhan Kındır'ın babası Ramazan Kındız'ın feryatları yürekleri dağladı.

Son derece üzgün olduğu gözlenen şehit babasının, ''Gitti kınalı kuzum, gitti yavrum. Bir daha gelmeyecek'' şeklinde ağıt yakması herkesi gözyaşlarına boğdu.

Bu arada, evli ve 2 yaşında bir kız çocuğu olan şehit Yüzbaşı Kındız'ın naaşı, Malatya'da düzenlenen askeri törenin ardından uçakla Bandırma 6. ana jet üssüne götürülmek üzere yola çıktı.

Öte yandan, daha önce Bursa Ulu Camii'de kılınacağı belirtilen cenaze namazının ailenin isteği doğrultusunda bugün ikindi namazında Karacabey Ulu Camii'de kılınacağı bildirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...