Şehit er için taburda mevlit okutuldu

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde vatani görevini yaparken 2012 yılında PKK’lıların saldırısında ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede geçen ay şehit düşen Piyade Er Turgay Karaçay için birliğinde askerler tarafından mevlit okutuldu.

22.11.2013 - 13:33

Şehit er için taburda mevlit okutuldu

Asker, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi. Kahramanmaraşlı Piyade Er Turgay Karaçay, Şemdinli 34’üncü Hudut Tugay Komutanlığı’na bağlı 4’üncü Hudut Taburu’nda vatani görevini yaparken, 23 Ağustos 2012’de bir grup PKK’lının Derecik ile Kuzey Irak sınırında bulunan Balkaya Dağları’ndan düzenlediği havanlı saldırıda ağır yaralandı.

Gülhane Askeri Tıp Akademisi’ne kaldırılan ve 13 aydır tedavi gören Karaçay tüm müdahalelere rağmen geçen ay şehit düştü.

Şehit Piyade Er Karaçay için birliği 4’üncü Hudut Taburu’nda mevlit okutuldu.

Derecikli vatandaşların da katıldığı mevlitte 5 din adamı Kur'an okudu. Duaların ardından Şehit Piyade Er Turgay Karaçay’ın hayrına, mevlide katılanlara, pilav, helva ve ayran ikramı yapıldı.

Mevlit programına, Şemdinli 34’üncü Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Metin Tokel ile 4’üncü Hudut Tabur Komutanı Yarbay Tolga Özbek de katıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...