Beşiktaş şehidinin kızı Melis'in acı öyküsü

Beşiktaş'taki terör saldırısında şehit olan trafik polisi Haşim Usta'nın 16 yaşındaki kızı Melis'in, annesiyle babası boşandığı için babasını 8 yaşında tanıdığı ortaya çıktı.

NTV Haber 14.12.2016 - 17:27 | Son Güncelleme : 14.12.2016 - 17:36

Beşiktaş şehidinin kızı Melis'in acı öyküsü

İstanbul Beşiktaş saldırısındaki 44 şehit arkalarında acı öyküler, gözü yaşlı aileler bıraktı.

Onlardan biri de trafik polisi Haşim Usta'nın 16 yaşındaki kızı Melis'di.

Annesiyle babası boşananan Melis, ayrı büyüdüğü babasını 8 yaşında tanıyabildi.

Babasını sadece 5 kez görebildiğini söyleyen Melis, "Görmeme engel oldular, göstermediler. Şimdi Allah onu onlardan da aldı, benden de aldı. Ne onlara kaldı, ne bana kaldı" dedi.

Babası için pazartesi günü İstanbul Fatih Camii'nde cenaze namazı kılındı.

Melis, babasının babasının ikinci evliliğinden olan kardeşi Efe'yi de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı cenaze töreninde, ilk kez gördü.

Kardeşinin babasından kalan bir emanet olduğunu söyleyen Melis, "İnşallah onunla doya doya vakit geçiririm. Babamla yapamadıklarımı kardeşimle yapabilirim" diye konuştu.

"BABAM MESLEĞİNE AŞIKTI"

Babasının mesleğine aşık bir insan olduğunu ifade eden Melis, "Babam çok iyi bir insandı. Mesleğine aşıktı. Beni çok seviyordu. Bana hep prensesim diyormuş. Anlatıyorlar bana arkadaşları yazıyorlar" dedi ve şöyle devam etti:

"Babalarınızı sevin, onlara doya doya sarılın. Onlar sizin hep iyiliğinizi isteyen insanlar, ben babamla küsüm, nefret ediyorum, sevmiyorum demeyin. Çünkü giden geri gelmiyor. Sizi ayırsalar bile siz devam edin."

POLİS OLMAYA KARAR VERDİ

Edirne Keşan'da lise ikinci sınıfta okuyan Melis Usta, savcı olmak istediğini ancak babasının ölümünün ardından polis olmaya karar verdiğini dile getirdi. 

Sayfa Yükleniyor...