Şehit olacağını rüyasında gördü

Hakkari'de çıkan çatışmada şehit düşen özel harekat polisi Okan Koç'un bir hafta önce rüyasında şehit olduğunu gördüğü ve bunu da ailesiyle paylaştığı öğrenildi.

20.10.2012 - 13:52

Şehit olacağını rüyasında gördü

Hakkari merkeze bağlı Kırıkdağ köyünde çıkan çatışmada şehit düşen 27 yaşındaki polis Okan Koç'un Ankara Eryaman semti İrem Sitesi'nde oturan baba ocağına ateş düştü.

Şehidin annesi Elif Koç, baygınlık geçirirken babası Tuncay Koç ise ayakta zor durabildi. Hatice Koç ile 2 yıl önce evlenen şehit Koç'un, Nehir İrem adında 11 aylık kızları olduğu öğrenildi.

Şehit polis Okan Koç'un Bitlis'te görev yaptığı ve kısa süre önce de gönüllü olarak Hakkari'ye gittiği belirtildi. Bir hafta önce rüyasında şehit olduğunu gören Koç'un yakınlarına, "Rüyamda tabutumu gördüm, şehit olmuştum. Eğer şehit düşersem beni Sincan Çimşit Mezarlığı'nda büyükbabamın mezarının yanına gömün" dediği öğrenildi.

Şehit Okan Koç cenazesi, yarın öğlen namazına mütakip Kocatepe Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından vasiyeti doğrultusun Sincan Cimşit Mezarlığı'nda defnedileceği öğrenildi.

4 AY ÖNCE EVLENMİŞTİ
Aynı çatışmada şehit olan özel harekat polisi Ertuğrul Polat'ın şehit olduğu haberi, sabah saatlerinde Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polisler tarafından ailesine söylendi.

Bir süre önce kalp ameliyatı olduğu belirtilen baba Hüseyin Polat'ın acı haberi aldıktan sonra hastaneye kaldırılarak gözetim altında tutulduğu öğrenildi.

Şehit Polat'ın 10 gün önce izin alarak geldiği Gaziantep'te babasını ziyaret edip tekrar görev yerine döndüğü belirtildi.

Yaklaşık 3 yıl önce göreve başlayan şehidin, 4 ay önce Hatay'da öğretmenlik yapan Ümmü Gülsüm Polat ile dünya evine girdiği ve eşinin de 2,5 aylık hamile olduğu öğrenildi.

8 kardeş oldukları ve ağabeyi ile bir kardeşinin de polis olduğu belirtilen şehit Polat'ın, babasının da emekli bekçi olduğu kaydedildi.

Polat'ın, ayrıca girdiği memurluk sınavında Ankara'da Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'nü kazandığı ancak polisliği sevdiği için bu mesleği tercih ettiği öğrenildi.

Şehit Polat'ın bugün ikindi namazı sonrasında Şehitkamil ilçesine bağlı Bağbaşı Köyü'nde toprağa verilmesi bekleniyor.

Teröristlerce 3 özel harekat polisinin şehit edildiği çatışmada, 3 terörist etkisiz hale getirilirken, 1 terörist de yaralı yakalanmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...