Şehit onbaşıyı binlerce kişi uğurladı

Hakkari'deki çatışmada şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Mustafa Güler'in cenazesi, Ordu'nun Ünye ilçesinde toprağa verildi.

Anadolu Ajansı 15.09.2009 - 14:54

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Mustafa Güler için Ünye Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi.

Cenazenin Ünye Devlet Hastanesi morgundan alınarak tören alanına getirilmesi sırasında törene katılanlar terör örgütü aleyhine slogan attı.

Ordu İl Jandarma Komutanı Albay Celal Çürek, Türk milletinin namus ve şerefini korumakla görevli bir vatan evladını daha kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

Türk Milletinin değerleri uğruna canını vermeye her zaman hazır olduğunu belirten Albay Çürek, ''Türk Milleti bu topraklar üzerinde bağımsızlığını koruduğu sürece, al Bayrağımız bağımsız şekilde bu topraklar üzerinde dalgalandığı sürece bu ulus şehitlerini hiçbir zaman unutmayacak ve onların bıraktığı emanete var gücüyle sahip çıkacaktır'' diye konuştu.

Cenazede anne Fadime Güler ile baba Zekai Güler ve şehit askerin kardeşleri Ahmet, Turgut ve Emine'yi yakınları teselli ederken, tören boyunca sık sık terör örgütü aleyhine slogan atıldı.

Yaklaşık bir ay önce göreve başladığı öğrenilen şehit askerin cenazesi, kılınan namazın ardından Yeşilkent beldesi Serviler köyündeki aile kabristanlığına defnedildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...