İzmir'in Güzelbahçe ilçesi açıklarında eğitim uçağının denize düşmesi sonucu şehit olan Pilot Yüzbaşı Hasan Öztürk’ün cenazesi, memleketi Antalya'nın Kumluca ilçesinde toprağa verildi.

Şehidin cenazesi Bağlık Mahallesi'nde bulunan babası Bahri Öztürk'ün evine getirildiği sırada annesi, babası, eşi, kardeşleri ve akrabaları gözyaşlarına boğuldular. Kısa bir süre baba ocağında kalan şehidin cenazesi, daha sonra Kumluca Merkez Eski Camii'ne getirildi.

İkindi namazının ardından şehidin cenaze namazı kılındı. Antalya Müftüsü Mahmut Yeleser, cenaze namazından sonra yaptığı konuşmada, her insanın fani, önemli olanın hayırlı bir ömür geçirmek olduğunu söyledi. Cennette peygamberlerden sonra en yüksek makamın şehitlik mertebesi olduğunu ifade eden Yeleser, şehitlerin bir kez daha dünyaya gelerek tekrar tekrar şehitlik mertebesine ermek istediklerini kaydetti.

Yapılan duanın ardından şehidin cenazesi, bir süre omuzlarda taşındı. Bu sırada eşi öğretmen Hacer Öztürk, şehit Yüzbaşı Hasan Öztürk'ün fotoğrafını taşıdı.

Şehidin cenazesi Karşıyaka Mahallesi'nde bulunan Gücük Mezarlığındaki şehitlikte toprağa verildi.

CUMHURBAŞKANI GÜL DE CENAZEYE KATILDI
Şehit Hava Pilot Teğmen Erol Er için, Ataköy 5. Kısım Camisinde tören düzenlendi. Törene, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, askeri erkan, Er'in babası Hüseyin, annesi Ayten ve kız kardeşi Esra Er ile yakınları katıldı.

Cumhurbaşkanı Gül ve beraberindekiler, Er'in ailesine taziyelerini iletti. Er'in Türk bayrağına sarılı tabutu başında sırayla hava teğmenler selam durdu. Aile yakınları da tabuta sarılarak ve Er'in fotoğrafını öperek ağladı.

Şehit Erol Er'in cenazesi, ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından askerler tarafından top arabasına konuldu.

Cumhurbaşkanı Gül ve beraberindekiler, Er'in yakınlarını takiben bir süre top arabasının arkasından yürüdü.

Hava Pilot Teğmen Er'in cenazesi, daha sonra Edirnekapı'daki Hava Şehitliği'nde toprağa verildi.

Bu arada vatandaşlar üzerleri aranarak cami avlusuna alınırken, basın mensuplarının da cami avlusu dışında görüntü almasına izin verildi.