Şehit polis toprağa verildi

Hatay Dörtyol'da teröristler tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan Ahmet Mutlu, son yolculuğuna uğurlandı.

Anadolu Ajansı 03.08.2010 - 22:24

Şehit polis toprağa verildi

Siirt'in Eruh ilçesinde teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan polis memuru Ahmet Mutlu'nun cenazesi, Edirne'nin Meriç ilçesine bağlı Adasarhanlı köyünde toprağa verildi.

Terör örgütü PKK üyelerince yapılan saldırıda şehit olan Ahmet Mutlu'nun cenazesi, Diyarbakır'dan uçakla İstanbul'a ardından da helikopterle Adasarhanlı köyüne getirildi.

Helikopterden indirilen ve Edirne Emniyet Müdürlüğü tören kıtası tarafından omuzlara alınan cenaze, bir süre taşındıktan sonra cenaze aracına konulurken, özel eşyaları da ailesine teslim edildi.

Cenazenin bayraklarla süslenen baba evinin önüne getirilişi sırasında vatandaşlar, terörü lanetleyerek, ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'' sloganları attı. Cenazenin evin önüne getirildiği sırada şehidin eşi Münevver, kızları Büşra ve Feyza, annesi Nigar Mutlu ile yakınları gözyaşlarına boğuldu.

Edirne Valisi Gökhan Sözer, AK Parti Edirne Milletvekili Necdet Budak, Edirne Emniyet Müdürü Mehmet Yazıcı, baba Hasan Mutlu'ya taziyelerini iletti.

Daha sonra cenaze namazı da şehidin evinin önünde kılındı. Duaların edilmesinin ardından şehidin eşi, çocukları, babası ve annesi tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Kocaeli'deki mesai arkadaşları da cenaze aracına binerek şehit Ahmet Mutlu'nun tabutuna sarılarak vedalaştı.

Cenaze daha sonra aile mezarlığında toprağa verilirken, tabuta sarılı Türk Bayrağı baba Hasan Mutlu'ya teslim edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...