İlişkili Haberler

Mahkeme, Beşiktaş'ta bir polis memurunun şehit olduğu kazada yargılanan Rüzgar Çetin'in tahliyesine karar verdi.

6 yıl 3 ay hapis cezası alan ve cezaevinde bulunduğu 8 aylık süre gözönüne alınan Rüzgar Çetin, dün akşam tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi'nden ayrıldı.

Çetin hakkındaki şikayetini geri alan şehit polis memurunun eşi Özlem Alagöz, tahliye kararı sonrası Star'da yayınlanan Duymayan Kalmasın'a konuştu.

Şikayetinden "kamu davası ve ilahi adalete sığınarak vazgeçtiğini" söyleyen Alagöz, "Bu Türk adaletinin verdiği bir karar, üzgünüm tabii ki" dedi.

Alagöz, şikayetinden neden vazgeçtiğini "Karşı tarafın acısı farklı bizim acımız farklı. Benim yanıma geldiler eşimin annesinin yanına gittiler. İki tarafta birbirinin acısına şahit oldu o yüzden bir vazgeçme oldu" sözleriyle anlattı.

"KARARI TEK BAŞIMA ALMADIM"

Kararı tek başına almadığını söyleyen Alagöz, "Aldığımız karar aile kararı. Fatih'in annesi, babası ve kardeşi de aynı kararı verdi. Tek başına verilmiş bir karar değil" dedi. 

YARDIM TALEBİ SORUSUNA YANIT

Alagöz, "Bir yardım talebi olursa kabul edecek misiniz?" sorusuna "Sonuçta doğal. Öyle bir durum olursa onu o zaman konuşmak isterim. Çocuklar için her zaman yanınızdayız. Elimizden ne gelirse yapacağız diye belirttiler. Ama şunu da belirteyim. Benim eşimden kalmış iki daire, iki araba, iki maaşım var. Maddi gücüm var, bunun altını çizerek belirtmek istiyorum" yanıtını verdi.

"SADECE SİGORTA PARASINI TALEP EDİYORUZ"

Kan parasının söz konusu olmadığını dile getiren Alagöz, "Maddi ve manevi bir şey istemiyoruz. Hakkımız olan sadece 310 bin lira sigorta parasını talep ediyoruz" diye konuştu.

"EMPATİ KURMAK YERİNE SAVAŞ AÇTILAR"

Para istemediği halde tepki aldığını belirten Alagöz, "Bir de isteseydim neler olurdu. İnsanlar empati kurmak yerine bana savaş açtılar" sözleriyle sitemde bulundu.

Beşiktaş Çırağan Caddesi'nde Ortaköy yönüne seyreden trafik polisi arac��, karşı yönden gelen Rüzgar Çetin'in kullandığı otomobille çarpışmış, araçtaki iki polis memuru ağır yaralanmıştı.

Polis memuru İsmet Fatih Alagöz, kaldırıldığı Acıbadem Fulya Hastanesinde şehit olmuş, diğer polis memuru Emre Tetik ise Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınmıştı. Kazanın ardından gözaltına alınan Rüzgar Çetin tutuklanmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, kazaya ilişkin hazırlanan iddianamede, sanık Rüzgar Çetin'in Beşiktaş'ta otomobiliyle çarpıştığı polis aracındaki polis memuru İsmet Fatih Alagöz'ün şehit olmasına, bir polis memurunun da yaralanmasına neden olduğu belirtildi.

Rüzgar Çetin'in 0,90 promil alkollü olduğu aktarılan iddianamede, sanık Çetin'in "bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne, bir kişinin yaralanmasına neden olduğu" gerekçesiyle 3 yıldan 22.5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.