NTV

Şehit polisler son yolculuğuna uğurlandı

Anadolu Ajansı,DHA

Türkiye

Diyarbakır'da polis aracının geçişi sırasında meydana gelen patlamada şehit olan polis memuru Furkan Demir ve Aydın'da kazada şehit olan polis İbrahim Karaaslan son yolculuğuna uğurlandı.

Diyarbakır'ın Sur ilçesi Dicle Üniversitesi kampüs alanında zırhlı polis aracının geçişi sırasında meydana gelen patlamada ağır yaralanan ve 4 günlük yaşam mücadelesini kaybeden 23 yaşındaki şehit polis memuru Furkan Demir, memleketi Nevşehir'de toprağa verildi.

Şehit Polis Memuru Furkan Demir'in Türk bayrağına sarılı tabutu, Diyarbakır'dan uçakla memleketi Nevşehir’deki Kapadokya Havalimanı'na, oradan da cenaze arabasına konularak Güzelyurt Mahalles'indeki baba ocağına getirildi ve helallik alındı.

Baba Ömer, annesi Aysel, kardeşi Ersoy ve Emel ile şehidin ikiz kardeşi Elvin, eşi polis Kübra Demir, şehidin Diyarbakır’da birlikte görev yaptığı meslektaşları gözyaşı döktü. Şehidin naaşı daha sonra Kurşunlu Camisi'ne getirildi.

Cuma namazı sonrasında şehit polis için kılınan cenaze namazına Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Belediye Başkanı Hasan Ünver, Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Yusuf Ziyaeddin Cavlak, Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, şehidin yakınları, siyasi partilerin temsilcileri, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze namazını İl Müftüsü Yakup Öztürk kıldırdı. Namazdan sonra şehidin tabutu omuzlara alınarak tekbirlerle cenaze aracına götürüldü. Şehit polis Furkan Demir'in cenazesi, Kaldırım Mezarlığına defnedildi.

"YAKIŞIKLIM, SEN BENİM İÇİN HALA BEBEKSİN”

Aydın'daki zincirleme trafik kazasında şehit olan polis memurunun cenazesi, toprağa verildi.

Aydın-İzmir Otoyolu'ndaki kazada yaralanarak kaldırıldığı hastanede şehit olan polis memuru İbrahim Karaarslan (44) için Aydın Emniyet Müdürlüğü önünde tören düzenlendi.

Buradaki törenin ardından şehidin naaşı, Girne Mahallesi Yavuz Sultan Selim Camisi'ne getirildi. Şehidin annesi Hatun, eşi Nuray ve çocuğu Zeynep Karaarslan ile kayınvalidesi Firdevs Çakar, ayakta durmakta güçlük çekti.

Bu sırada tabuta sarılan şehidin annesi, "Anaların çocukları hiç ölmez. Yakışıklım, sen benim için hala bebeksin. Yavrum babana da selam söyle. Bu gece kavuşacaksınız. Sarıl ona. 'Babam seni özledim de geldim' de ona" diyerek gözyaşı döktü.

İl Müftüsü Ömer Kocaoğul tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından şehidin naaşı, Kemer Mezarlığı'nda defnedildi.

Törene Vali Ömer Faruk Koçak, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Arslan, Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Cavit Bircan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Halil Şen ile şehidin mesai arkadaşları ve vatandaşlar da katıldı.

Şehidin polis babası Mehmet Karaarslan'ın da bir trafik kazasında hayatını kaybettiği öğrenildi.

ETİKETLER