Şehit polisler toprağa verildi

Bitlis Güroymak'taki saldırıda şehit olan polisler Şaban Kılıçarslan, Volkan Sabaz ve Bülent Emen toprağa verildi.

Anadolu Ajansı 20.10.2011 - 15:14

Şehit polisler toprağa verildi

Kocaeli Asri Mezarlığı Morgu'ndan alınan şehit polis Volkan Sabaz'ın cenazesi, ambulansla Kartepe ilçesi Aslanbey Atakent Mahallesi'ndeki baba evine getirildi.

Burada şehidin eşi Berna Sabaz, babası Mehmet Sabaz, annesi Makbule Sabaz ile kardeşleri Hakan, Eylem ve Çiğdem Sabaz tabuta sarılarak ağladı. Acılı aileyi, yakınları ve şehit polis memurunun meslektaşları sakinleştirmeye çalıştı. Bu sırada bazı vatandaşların gözyaşlarına hakim olamadıkları görüldü.

Sarımeşe Camisi İmamı Yakup Şimşek'in Kur'an-ı Kerim okuması ve duaların edilmesinin ardından şehidin cenazesi meslektaşları tarafından yeniden ambulansa konuldu.

Aslanbey Atakent Merkez Camisi'ne şehidin naaşı getirildiği sırada çevrede toplanan bazı vatandaşların ''Şehitler ölmez vatan bölünmez'' şeklinde slogan attıkları görüldü.

İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu'nun kıldırdığı cenaze namazının ardından şehit Sabaz'ın cenazesi Bağçeşme Mezarlığındaki Polis Şehitliğinde toprağa verildi.

'KARŞIMIZA ÇIKMAYA CESARETLERİ YOK'
Şehit polis Bülent Emen'in cenazesi Balıkesir'in İvrindi ilçesi Korucu beldesinde toprağa verildi.

Beldede düzenlenen törene, şehit polis memurunun annesi Nimet, eşi Fatma, çocukları 4 yaşındaki Eylül ve 10 yaşındaki Bahadır ile şehidin daha önce 10 yıl süreyle görev yaptığı Çanakkale'den arkadaşları katıldı. İki ay önce Mardin'de şehit düşen uzman çavuş Turan Kurt'un ailesi de şehidin büyük boy fotoğrafıyla törendeki yerini aldı.

Tören boyunca gözyaşı döken şehidin eşi Fatma Emen, iki çocuğuna sarılarak, ''Sen şehit çocuğusun. Herkes sana 'Bu şehit oğlu' diye bakacak. Başın dik gezeceksin. Oğlum büyüyecek, babasının yerini alacak. Lanet olsun onlara. Cesaretleri yok karşımıza çıkmaya, arkadan vuruyorlar'' dedi.

Belde camisindeki cenaze namazını, Balıkesir Müftü Yardımcısı Fahri Tütüncüoğlu kıldırdı.

Tütüncüoğlu, kutsal değerler uğruna canını feda edenlerin yerinin cennet olduğunu belirterek, ''Acımız büyüktür, ama gün, acımızı kalbimize gömerek birlik ve beraberliğimizi dosta düşmana gösterme zamanıdır'' diye konuştu.

Namazın ardından şehit polis memuru Bülent Emen'in cenazesi, belde mezarlığında toprağa verildi.

'ÖKSÜZ BÜYÜTTÜM BEN ONU'
Şehit polis Şaban Kılıçarslan da memleketi Adana'da toprağa verildi.

Çocuk yaşta annesini ve babasını kaybeden bu nedenle dedesi tarafından büyütüldüğü öğrenilen şehit polis Şaban Kılıçarslan'ın anneannesi Rabia Sav cenaze aracını görünce gözyaşlarına hakim olamazken, ''Öksüz büyüttüm ben onu. Nasıl kıydılar sana şehit yavrum benim. Böyle mi gelecektin evine'' diye ağıt yaktı.

Daha sonra Buruk Mezarlığı'na götürülen şehidin cenazesi, kılınan namazın ardından mezarlıktaki polis şehitliğinde toprağa verildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...