Tunceli'de askeri aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamada şehit olan, Jandarma Uzman Çavuş Cuma Karadavut, Jandarma Komando Çavuş Ramiz Demir ve Jandarma Er Mümin Koca'nın Türk bayrağına sarılı naaşları, cenaze nakil aracıyla Malatya 7. Ana Jet Üssü Komutanlığı tören alanına getirildi.

Basına kapalı gerçekleştirilen törene, şehit Cuma Karadavut'un ailesinin yanı sıra Malatya Valisi Vasip Şahin, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Cumhuriyet Başsavcısı Muzaffer Sayın ile askeri yetkililer ve emniyet mensupları katıldı.

Şehitlerin öz geçmişlerinin okunduğu törende, Malatya Müftüsü Yusuf Gül şehitler için dua okudu. 3 askerin naaşı, törenin ardından uçakla memleketlerine gönderildi.

Şehit Ramiz Demir'in Afyonkarahisarlı, Cuma Karadavut'un Yozgatlı, Mümin Koca'nın ise Manisalı olduğu belirtildi. Patlamada şehit olan diğer 3 askerin cenazelerinin ise kimlik tespiti için Ankara GATA'ya gönderildiği öğrenildi.

Tunceli'de dün düzenlenen terörist saldırıda 2'si uzman çavuş, 4'ü er, biri sivil vatandaş olmak üzere 7 kişi şehit olmuştu.