Şehitler toprağa verildi

Şırnak'taki saldırıda şehit olan er Turan Damgacı İstanbul'da, çavuş Erhan Karataş Nevşehir'de son yolculuklarına uğurlandı.

Haberler 26.12.2008 - 16:55

Şehitler toprağa verildi

Şırnak'ın Cizre ilçesinde askeri araca düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan piyade er Turan Damgacı için ilk tören evinin önünde düzenlendi. Damgacı'nın annesi Elmas, babası Ahmet ve kız kardeşi Derya Damgacı ile yakınları ve vatandaşların katıldığı törende duygulu anlar yaşandı.

Maltepe'deki Yusuf Ziya Üçüncü Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Damgacı'nın naaşı Edirnekapı Şehitliğ'inde toprağa verildi.

Törene katılanlar polis tarafından kimlik kontrolü ve üst aramasından geçirildikten sonra cami avlusuna alındı. Törene şehit erin ailesi ve yakınlarının yanı sıra İstanbul Valisi Muammer Güler, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ergin Saygun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 3. Kolordu Komutanı Korgeneral Yalçın Ataman, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ile askeri ve sivil erkan katıldı.

Şehit Piyade Çavuş Erhan Karataş'ın cenazesi de Nevşehir'in Derinkuyu ilçesine bağlı Kuyulutatlar köyünde toprağa verildi. Törende şehidin ailesi tabuta sarılarak gözyaşı dökerken, Kayseri 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığına ait bir uçak tören alanının üzerinde saygı uçuşu yaptı.

Kılınan cenaze namazının ardından Karataş'ın cenazesi köydeki aile mezarlığına defnedildi.

Sayfa Yükleniyor...