Şehitler uğurlandı

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Özgür Küçük ve Uzman Çavuş Kıraç'ın cenazeleri toprağa verildi.

Anadolu Ajansı 01.10.2011 - 21:29

Şehitler uğurlandı

Beytüşşebap'daki saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Özgür Küçük, İzmir'in Kiraz ilçesinde düzenlenen törenle toprağa verildi.

Küçük'ün yakınları cami avlusunda Türk bayrağına sarılı tabuta sarılarak şehidin fotoğrafını öptü. Abla Firdevs Kavaklı, "Kardeşim fakirlikten öldü. Kimse çocuğunu uzman çavuş yapmasın" dedi.

Cenaze namazı sonrasında Türk bayrağına sarılı tabut, askerlerin omzunda ambulansa kadar taşındı. Cenazeye ellerindeki Türk bayraklarıyla katılan

vatandaşlar, "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Askere uzanan eller kırılsın" şeklinde slogan attı.

Aynı saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Kıraç da Mersin'in Tarsus ilçesinde düzenlenen törenin ardından toprağa verildi. Şehidin cenazesi ilk önce baba evine, daha sonra Yalamık Köy Camisi'ne getirilerek, burada tören düzenlendi.

Mersin İl Müftüsü Ali Melek tarafından kıldırılan namazının ardından top arabasına konulan şehidin naaşı, askeri bando eşliğinde bir süre taşındı. Daha sonra vatandaşlar, tabutu omuzlarına alarak köy mezarlığına kadar taşıdı.

PKK terör örgütü aleyhine sloganların atıldığı törende, şehit annesinin tabuta sarılarak, ''Kuzum bizi yalnız bırakıp nerelere gittin'' diye ağıt yakması, törene katılanlara duygusal anlar yaşattı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...