Şehitlere son veda

Afganistan'daki helikopter kazasında şehit olan 12 asker için Ankara'da tören düzenlendi. 5 şehit Ankara'daki Cebeci Şehitliği'nde toprağa verilirken, 7 şehidin naaşı ise defnedilmek üzre uçakla memleketlerine gönderildi.

20.03.2012 - 23:37

Şehitlere son veda

Afganistan'da şehit olan 12 asker için bugün Ankara'da cenaze töreni düzenlendi.


Ankara'da 4'üncü Kolordu Komutanlığı'na bağlı Barış Gücü Tugay Komutanlığı'nda düzenlenen törenin ardından şehitlerden 5'i Cebeci Şehitliği'nde toprağa verildi. Şehitlerden 4'ü ise memleketleri Tekirdağ, İzmir, Konya ve Isparta'da defnedildi. Diğer 3 şehit ise yarın toprağa verilecek.

Defin işlemleri sırasında duygulu anlar yaşandı.

Memleketi Konya'da toprağa verilen İstihkam Binbaşı İsmail Cem Yakınlar'ın annesi Cevriye Yakınalar, tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

Yakınlar'ın "Şehit mi oldun genç yaşında, beni yaktın kuzum" diye gözyaşı dökmesi herkesi duygulandırdı.

Şehit binbaşı, kılınan cenaze namazının ardından Akşehir Nasreddin Hoca Mezarlığı'ndaki şehitliğe defnedildi.

ISPARTA
Şehit astsubay Mehmet Akbaş da memleketi Isparta'da toprağa verildi.

Şehit astsubay Mehmet Akbaş'ın cenazesi, Isparta Valiliği önündeki tören alanına getirildi. Buradaki törene, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Vali Memduh Oğuz, AK Parti milletvekilleri Recep Özel, Süreyya Sadi Bilgiç, CHP Milletvekili Ali Haydar Öner, MHP Milletvekili Nevzat Korkmaz katıldı.

İZMİR
Üsteğmen Murat Yıldız'ın cenazesi, Adnan Menderes Havalimanı'ndan alınarak, Gaziemir'deki ailesinin yaşadığı evin önüne getirildi. Mahalle sakinleri ve vatandaşlar tabuta karanfil attı. Şehit üsteğmen Yıldız'ın annesi Özgül, babası Turgut Yıldız ile eşi Ayşegül Yıldız, tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

Baba Turgut Yıldız, ''Her zaman beni güldürdün. Allah senden razı olsun. Şehitlik şerbetini içmiş evladım benim. Daha ne isteyebilirim senden'' dedi.

Şehit üstteğmen, ikinci namazını takiben kılınan cenaze namazının ardından Kadifekale Şehitliği'nde toprağa verildi.

TEKİRDAĞ
Şehit Binbaşı Serkan Doğan'ın cenazesi, Çorlu'daki askeri hava alanından Muratlı Çarşı Camisi'ne getirildi.

Cenaze namazının ardından Doğan'ın cenazesi, kortej eşliğinde Hükümet Konağı önüne getirildi.

Polis tören mangası tarafından teslim alınan ve aile mezarlığına getirilen cenaze, Şehit Doğan'ın vasiyeti üzerine babasının yanına defnedildi.

Bu arada, Doğan'ın annesi Sevinç Doğan, eşi Emel Doğan ile 10 yaşındaki kızı Ayça Umay Doğan'ın cenaze töreni boyunca ayakta durmakta güçlük çektiği gözlendi. Kortej sırasında fenalaşan şehidin annesi ve eşi, hastaneye kaldırıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...