Şehrin kübik hali 'Alan İstanbul'da

İstanbul'un yeni özgür sanat mekanı 'Alan İstanbul' bambaşka bir sergiyle sanatseverlerle buluşuyor.

Haberler 13.01.2010 - 19:17

Şehrin kübik hali 'Alan İstanbul'da

İstanbul’un katılımcı ve bağımsız yeni sanat mekanı ‘Alan İstanbul’ yine benzersiz bir tasarım sergisine ev sahipliği yapıyor. Akla gelmeyeni denemek ve sosyal paylaşım parolasıyla yola çıkan ‘Alan İstanbul’, bu kez kapılarını Ömer Ozan Erdoğan’ın hayal gücüyle kurulmuş kumaştan bir kente, ‘Küpşehire’ açıyor.

Kumaş, elyaf, sünger ve kumaşa basılan fotoğraflarla canlanan, Ömer Ozan Erdoğan’ın ilk karakter tasarımı sergisi Küpşehir, Creative Bonanza ekibinin katkılarıyla, şehri farklı gözlerden görmenize olanak tanıyor.

El emeğinin, hayal gücüyle buluştuğu sihirli bir karakter tasarımı sergisi olan Küpşehir’in her sakininin ve her öğesinin ziyaretçilerle paylaşacağı farklı bir öyküsü var. Şehrin parçası olan her karakter, yaratılan her tipleme, üzerinde şehirden bir parça taşıyor ve şehrin farklı bir yönünü yansıtıyor.

ŞEHRE BAŞKA BİR BOYUTTAN BAKIŞ
Şehri olma kavramını oluşturan öğeleri özne ve nesneleriyle sorgulayan ve şekil veren küpşehir, devamlı gelişen ve büyüyen karmaşayı kübik gözlüklerle sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

Küpşehir’de sokak kedileri, sokak köpekleri ve sokak çocukları; apartman çocukları, ev kedileri ve köpekleriyle aynı mekânı ve aynı kaderi paylaşıyor. Şehir hayatının alışıldık tipleri, alışılmadık suretlerle, alışılmadık bir şekilde Küpşehir’de kumaş ve süngere bürünmüş olarak karşımıza çıkıyor.

13 Ocak'ta başlayan ve 26 Şubat'a kadar sürecek olan sergi hakkında detaylı bilgi, www.alanistanbul.com internet
adresinden edinilebilir.

Sayfa Yükleniyor...