Sel can aldı

Gaziantep'te DSİ'nin sele karşı yaptığı beton bent yıkıldı, sudan kaçmak için evinden çıkan Ali Uysal hayatını kaybetti. Siirt'te ise sulara kapılan bir kadın kayboldu.

11.04.2011 - 12:20

Gaziantep İslahiye'de aşırı yağışların ardından oluşan sel can aldı.

Boğaziçi Beldesi'nde dün akşam artan sağanak yağışla birlikte Kurna Mahallesi Alito Deresi üzerinde bulunan Devlet Su İşleri'nin (DSİ) sel felaketine karşı yaptığı beton bent yıkıldı.

Bendin yıkılması ile meydana gelen selde Ramazan Uysal ve Ferhat Cevher'e ait evler oturulmaz hale gelirken, 7 ev zarar gördü. Selden kaçmak için evinden çıkan 40 yaşındaki Ali Uysal ise sel sularına kapılarak kayboldu.

Saatler süren aramalar sonrasında belde mezarlığında Uysal'ın cesedi bulundu. Sel felaketinde son anda kurtularak şoka giren 55 yaşındaki Emine Dinler ile kızı 17 yaşındaki Nurgül Dinler hastaneye kaldırıldı.

Yağışın hızını artırması sonucu belediye hoparlöründen Alito deresi üzerindeki tüm evlerin boşaltılması için anons yapıldı.

SEL KÖPRÜDE YAKALADI
Siirt'in Baykan ilçesinde ise derenin taşması sonucu sel sularına kapılan bir kadın kayboldu.

Baykan'ın içinden geçen Bitlis Deresi sağanak yağış nedeniyle taştı. Derenin taşmasıyla ilçe merkezine yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta bulunan ve köylere ulaşımı sağlayan köprünün yakınlarında sel sularına kapılan Muhabbet Göktekin kayboldu.

Göktekin'in bulunması için dün akşamdan bu yana arama çalışmaları sürüyor.

Dün, Batman'ın Sason İlçesi'ne bağlı Yolüstü Köyü yakınlarından geçen Sason Çayı'nın taşması üzerine de 60 yaşındaki Ali Aydar isimli köylü kaybolmuş, yarım saat sonra cesedi köylüler tarafından bulunmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...