Selçuk Özdağ'a saldırı soruşturması: 3 şüpheli teşhis edildi

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a düzenlenen saldırıya ilişkin soruşturmada önemli bir gelişme yaşandı. Özdağ ve şoförü, üç şüpheliyi sabıka kayıtlı kişiler arasından teşhis etti.

NTV Haber - Anadolu Ajansı 19.01.2021 - 04:39

Selçuk Özdağ'a saldırı soruşturması: 3 şüpheli teşhis edildi

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, kendisine saldıran şüphelilerden birini teşhis etti.

Alınan bilgiye göre, 15 Ocak'ta ikametinin önünde uğradığı saldırının ardından dün hastaneden taburcu edilen Özdağ, evinde dinlenmeyi sürdürüyor.

Saldırıya ilişkin 2 kişinin gözaltındaki işlemleri devam ederken, Özdağ'ın şüphelilerin tespiti için bugün Ankara Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğine davet edildiği öğrenildi.

Saldırıyı gerçekleştiren şüphelilerden ikisini Özdağ'ın şoförünün, birini ise gösterilen sabıka kayıtlı kişiler arasından Özdağ'ın tespit ettiği bildirildi.

Teşhisi yapılan üç şüphelinin yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

KILIÇDAROĞLU'NDAN DAVUTOĞLU'NA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nu ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu evinin önünde silahlı ve sopalı bir grubun saldırısına uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ için geçmiş olsun dileklerini iletti.

Özdağ ile gazeteciler Orhan Uğuroğlu ve Afşin Hatipoğlu'na saldırıya tepki gösteren CHP lideri, "İktidar olanların yapmaları gereken ilk şey Türkiye'de can ve mal güvenliğini sağlamaktır. Bir partinin genel başkan yardımcısı eğer saldırıya uğruyorsa derhal olayın üzerine gitmek ve olayı çözmek için talimatların verilemesi lazım" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...