Sele kapılarak boğuldu

Aydın'da sele kapılan genç kız boğularak yaşamını yitirdi, yollar ulaşıma kapandı. Köylüler evlerinde, öğrenciler okullarında mahsur kaldı.

10.12.2010 - 13:19

Sele kapılarak boğuldu

Türkiye'nin kuzeyinde kar yağışı yavaş yavaş etkisini hissettirirken batıda ise yağmur var.

Aydın ve ilçelerinde dün geceden beri yağan sağanak su baskınlarına neden oldu. Dağlardan bir anda inen sel suları derelerden taştı, yollar kapandı. Dere kenarlarındaki çok sayıda evi su bastı.

Koçarlı ilçesine bağlı Güdüşlü köyünde dere kenarındaki yolda bulunan bir otomobil sulara kapılarak dereye yuvarlandı. Araçta bulunan 20 yaşındaki Selime Dinç boğularak yaşamını yitirdi. Kurtarma ekipleri araçtaki diğer iki kişiyi arıyor.

Koçarlı Büyükdere köyünde ise köylüler evlerinde, öğrenciler ise okullarında mahsur kaldı. Mahsur kalanlar kepçelerle kurtarılmaya çalışıldı.

Sağanak Söke ve Germencik ilçelerinde de etkili oldu. Söke ilçesine bağlı Bağarası beldesinde Sarp Deresi ve Sarıçay Nehri taştı, Söke-Bağarası karayolu ulaşıma kapandı. Bağarası'nda yüzlerce ev, iş yeri ve gecekondu sular altında kaldı. Bağarası'nda ilk ve ortaöğretim okulları tatil edildi.

Selden etkililen bölgelerde köy ve ilçe okullarında eğitime ara verildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...