''Selfie çeken şehzade'' rekora koşuyor

Amasya'daki ''selfie çeken şehzade'' heykeli ile haftada ortalama 5 bin kişi 'özçekim' yapıyor. Basında yer alan haberler şehzadeye ilgiyi patladı...

Haberler - DHA 28.05.2015 - 12:43

''Selfie çeken şehzade'' rekora koşuyor

Amasya Belediyesi tarafından tarihi Yalıboyu evlerinin önüne Yeşilırmak kenarına konulan ve iki kez saldırıya uğradıktan sonra yenilenen 'selfie çeken şehzade' heykeline ilgi her geçen gün artıyor.

Yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelen ve kamuoyunda yer bulmasının ardından özellikle heykeli görmek için kente gelen insanlar, şehzade ile fotoğraf çektirip sosyal medyada paylaşmaya başladı.

''KONUKLARIMIZIN İLGİ ODAĞI OLDU''

Sosyal medyada fenomen haline gelen şehzadeyle haftada ortalama 5 bin kişinin fotoğraf çektirdiğini söyleyen Amasya Belediye Başkan Yardımcısı Osman Akbaş, "Selfi çeken heykelimiz ilimize gelen konuklarımızın ilgi odağı oldu. Heykelimizin telefonu ve kılıcı kırıldı ama bunları tekrar tamir ettirdik. Heykellerle ilgili olarak çok olumlu tepkiler aldık. Basında çıkan haberlerin sonrasında ise adeta selfi çeken heykelimiz daha büyük bir rağbet gördü. Hafta sonu özellikle kentimize gelen yerli turistler, şehzade ile fotoğraf çektirmeden ayrılmıyor" diye konuştu.

İki kez saldırıya uğradıktan sonra yenilenen 'selfie çeken şehzade' heykeline ilgi her geçen gün artıyor.
İki kez saldırıya uğradıktan sonra yenilenen 'selfie çeken şehzade' heykeline ilgi her geçen gün artıyor.

Sayfa Yükleniyor...