Belediye başkanına yumruklu saldırı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, selfie yapmak için yanına gelen bir kişinin yumruklu saldırısına uğradı.

Anadolu Ajansı 14.05.2017 - 15:56

recep gürkan.jpg

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, selfie yapmak için yanına gelen bir kişinin yumruklu saldırısına uğradı.

Alınan bilgiye göre, Başkan Gürkan, 1. Murat Mahallesi'nde Kadın Emek Pazarını ziyaret ederek buradaki kadınların Anneler Günü'nü kutladı.

Kadınlarla bir süre sohbet eden Gürkan, yanına gelen Görkem H. ile selfie yaptığı sırada, bu kişinin yumurtalı ve yumruklu saldırısına uğradı.

Olayın ardından kaçan şüpheli polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Edirne Devlet Hastanesinde tedavi olan Gürkan'ın gözünde yırtık tespit edildi. Darp raporu alan Gürkan'ın sol gözü bandajla kapatıldı.

Gürkan, hastane çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, kadınlarla sohbet ederken selfie yaptırmak isteyen kişinin kendisine saldırdığını söyledi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan

"GÖZÜMÜN İÇİNDE YIRTILMA VAR"

Şüphelinin ilk önce elindeki yumurtayla gözüne vurduğunu ifade eden Gürkan ''Tabii selfie yaparken savunmasız oluyorsunuz. Yanıma geldi tam selfie yaparken elindeki yumurtayla gözüme vurduktan sonra birkaç kez yumruk attı. Gözümün içinde bir yırtılma var. Doktorlar tedavisini başlattı sağ olsunlar. Yatak istirahati verdiler. Aylar önce planladığımız bir açılışa katıldıktan sonra eve geçeceğim'' dedi.


Görkem H'nin saldırıdan önce sosyal medya hesabından kendisiyle ilgili bir video da yayınladığını aktaran Gürkan, polislerin olayı araştırdığını vurguladı.

Sayfa Yükleniyor...