Selmi Andak son yolculuğuna uğurlandı

Cumhuriyet gazetesinin 58 yıllık müzik yazarı, besteci Selmi Andak, son yolculuğuna uğurlandı.

Anadolu Ajansı 17.07.2010 - 16:41

Selmi Andak son yolculuğuna uğurlandı

Teşvikiye Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine, Andak'ın eşi Nermin Andak ve diğer aile üyeleri, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç ile sanat dünyasından çok sayıda isim katıldı.

Törende taziyeleri kabul eden eşi Nermin Andak'ın, güçlükle ayakta durduğu gözlendi.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Andak'ın çok değerli bir besteci ve yazar olduğunu belirterek, ''800'ün üzerinde parçayı bizlerle buluşturdu. Aynı zamanda kendisi benim çok değerli bir ağabeyim. Kolay değil, 800'ün üzerinde bestesi var. O besteler zaman zaman bizi ağlattı, zaman zaman güldürdü. Ben Selmi Andak'a Allah'tan rahmet diliyorum'' dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek de ''Böyle insanların, yaşarken kıymetli olduklarını bilmek daha önemli. Gönül ister ki bu mikrofonlar, kameralar o güzel insanlara yaşarken uzatılsın. Onların hayatlarını, ürettiklerini, yarattıklarını, toplumla daha iyi bir şekilde paylaşalım'' diye konuştu.

Şimşek, Andak'ın çok önemli bir sanatçı olduğunu belirterek, hayatı içerisinde geriye çok önemli değerler bırakan bir insan olduğunu söyledi. Şimşek, ''Anadolu'da çok güzel bir söz vardır, Ağaç devrilince gölgesini ararız. Maalesef biz ağaçlar devrilince gölgesini arıyoruz. Bugün de o günlerden biri'' dedi.

Selmi Andak, çok sayıda sanatçının da katıldığı törenin ardından, Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...