Sema'nın son görüntüleri

Vahşice katledilen Sema, bir eczanenin önünden geçerken güvenlik kamerası da kayıttaydı. Görüntülerde genç kızın cep telefonu ile konuşması dikkat çekiyor.

04.03.2011 - 07:15

Sema'nın son görüntüleri

Vahşi cinayete kurban giden Sema Karakoca’nın tüm telefon, msn ve paylaşım sitelerindeki kayıtları incelemeye alındı. Genç kızın en son bir eczanenin önünden geçerken güvenlik kamerasına kaydedilen görüntülerine el konuldu.

Bursa Merkez Nilüfer İlçesi Badırga Köyü yakınlarında dere kenarında köylüler tarafından bulunan parçalanmış kadın cesedinin, 16 Şubat tarihinden bu yana kayıp olan üniversite öğrencisi Sema Karakoca’ya ait olduğu, annesi Emine ve babası Mehmet Ali Karakoca tarafından dün bir kez daha teşhis edildi. 

Savcılık, genç kıza ait tüm telefon, msn ve sosyal paylaşım sitesi kayıtlarını incelemeye alırken, genç kızın katilinin bulunması için ortak bir çalışma yürüten jandarma ve polis, 50 kişilik özel ekip kurdu. Genç kızın 16 Şubat tarihinden itibaren yaptığı cep telefonu görüşmelerinin henüz bulunamadığını ifade eden yetkililer, son kayıtları bulmak için de çalıştıklarını söylediler.

Karakoca’nın kaldığı apart öğrenci yurdunun sahibi Ayhan Berk ise genç kızın hayat dolu bir bir insan olduğunu söyleyerek, "Kaybolduğu günün sabahı kahvaltıda karşılaştık ve selamlaştık. Çok iyi görünüyordu" dedi.

"BÜYÜK BİR ACI İLE KINIYORUZ"
Karakoca’nın öğrenim gördüğü Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü’nden de cinayet ile ilgili bir kınama yayınlandı. Açıklamada, 8 Mart Kadınlar Günü öncesinde, üniversitemiz mensubu bir kadının gördüğü şiddeti büyük bir acı ile kınıyoruz" denildi. Bu arada Sema ’nın sık sık baygınlık geçirdiği ve ailesinin de bu durumdan haberleri olduğunu belirttiler.

CEP TELEFONUYLA KONUŞTUĞU KİMDİ?
15 Şubat’ta doğum gününü kutlayan genç kızın olay günü saat 12.00’de yurttan çıkarak, bir bankanın ATM ’sine gidip 20 TL çektiği ve ardından yine yurda doğru yürüdüğü, bankanın ve yol üzerindeki bir eczanenin güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. Elinde poşetleri ve başında beresiyle görüntülenen Karakoca’nın cep telefonu ile konuşması ise dikkat çekti.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...