Semaver Kumpanya Koç Üniversitesi'nde

Koç Üniversitesi Sevgi Gönül Kültür Merkezi, şubat ayında Boğaziçi Caz Korosu ile Semaver Kumpanya’yı sanatseverlerle buluşturuyor.

13.02.2013 - 11:16

Semaver Kumpanya Koç Üniversitesi'nde

Koç Üniversitesi Sevgi Gönül Kültür Merkezi'nde (SGKM) gerçekleştirilecek etkinlikler kapsamında; Boğaziçi Caz Korosu, çağdaş müzik, caz ve çoksesli türkü düzenlemeleriyle müzikseverlerin karşısına çıkarken, Semaver Kumpanya Metot adlı oyunu sergileyecek.

Semaver Kumpanya’dan Metot
Semaver Kumpanya tarafından 26 Şubat’ta sahnelenecek olan Metot adlı oyunda ise dört adayın olduğu toplu bir iş görüşmesi konu ediliyor. İspanyol yazar Jordi Galceran tarafından yazılan oyunun yönetmenliğini Leyla ile Mecnun dizisinden tanıdığımız Serkan Keskin yapıyor. Sarp Aydınoğlu, Sezin Bozacı, Serkan Keskin, Mustafa Kırantepe’nin rol aldığı oyun, 26 Şubat Çarşamba akşamı SGKM’de izlenebilecek.

Boğaziçi Caz Korosu SGKM’de
Etkinlikler kapsamında, şefliğini Masis Aram Gözbek’in yaptığı, 40 kişiden oluşan Boğaziçi Caz Korosu, dinleyicilerine adeta bir müzik ziyafeti yaşatacak. bu akşam saat 20:00’de izleyicilerin karşısına çıkacak olan Boğaziçi Caz Korosu, çağdaş müzikten caza ve çoksesli türkü düzenlemelerine kadar uzanan geniş bir repertuarı seslendirecek.

Türkiye’de ve uluslararası alanda pek çok etkinlikte yer alan koro, uluslararası koro festival ve yarışmaları düzenleyen Almanya Merkezli INTERKULTUR’un folklor kategorisi sıralamasında Avrupa’da 2., dünyada 12. sırada yer alıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...