Şemdinli'de saldırı sonrası operasyon, 7 terörist öldürüldü

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristlerin kamu kurumları ve askeri birliğe düzenlediği saldırı sonrası operasyon başlatıldı. Operasyonda 7 terörist öldürüldü.

saldırı-şemdinli-04-10-15.jpg

Hakkari  Şemdinli'de teröristlerce kamu kurumları ve askeri birliğe uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi.

Çıkan çatışmada 7 terör örgütü mensubu öldürüldü.

Alınan bilgiye göre, terör örgütü PKK mensupları, Kaymakamlık, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve 34. Hudut Tugay Komutanlığına uzun namlulu silahlarla saldırdı.

Güvenlik güçlerinin karşılık vermesiyle çıkan çatışmada 5 terörist ilçe merkezinde, 2 terörist de Şapatan bölgesinde etkisiz hale getirildi.

Bölgede operasyonun sürdüğü öğrenildi.

JANDARMA KARAKOLUNA ROKET

Bir saldırı haberi de Yüksekova ilçesinden geldi. Kısıklı Jandarma Karakol Komutanlığına roketatar ve uzun namlulu silahla saldırı düzenlendi. Olayda can kaybı ve yaralanan olmadı.

Valilikten yapılan açıklamada, ilçedeki Kısıklı Jandarma Karakol Komutanlığına teröristlerce silahlı saldırı gerçekleştirildiği belirtildi. 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Uzun namlulu silahlar ve 3 RPG-7 roketatarla saldırı düzenlenmiş olup, Kısıklı Jandarma Karakol Komutanlığınca bölücü terör örgütü mensuplarına anında karşılık verilmiştir. Meydana gelen saldırıda herhangi bir can veya mal kaybı yaşanmamıştır. Olayla ilgili adli makamlarca soruşturma başlatılmıştır."

Sayfa Yükleniyor...