Şemdinli'de uzman çavuş şehit

Hakkari Şemdinli'de sivil kıyafetle çarşıya çıkan bir uzman çavuş uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit edildi. Saldırı anına, şehidin babası da telefonla tanık oldu.

NTV Haber - DHA 28.07.2015 - 17:26

Şemdinli'de uzman çavuş şehit

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde görev yapan Piyade Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit oldu.

Olay saat 11.30 sıralarında Cumhuriyet Caddesi üzerindeki bir banka şubesi önünde meydana geldi.

Sivil kıyafetle banka işlerini halletmek üzere çarşıya çıkan uzman çavuş, banka şubesi önünde telefonda konuşuyordu. Arkadan yaklaşan bir kişi, uzman çavuşun başına 3 el ateş ettikten sonra kaçtı.

Ağır yaralanan 27 yaşındaki uzman çavuş, çevredekiler tarafından bir pikapla hastaneye götürüldü.

Ziya Sarpkaya, ilk müdahalenin ardından helikopterle Hakkari'deki kışlaya, buradan da ambulansla Hakkari Devlet Hastanesi'ne sevk edildi ancak kurtarılamadı.

Kaçan saldırganın yakalanması için bölgede operasyon başlatıldı. Şemdinli'ye çok sayıda ekip sevk edildi. İlçe merkezi ve çevresinde helikopterler keşif uçuşu yaptı..

Özel Harekat ve asker de Şemdinli'de, saldırganın kaçtığı tahmin edilen Beşevler ve Yayla Mahalleleri'nde operasyon düzenledi.

TSK'DAN KINAMA

Türk Silahlı Kuvvetleri de uzman çavuşun şehit edildiği silahlı saldırıyı kınadı.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 34’üncü Hudut Tugay Komutanlığı'nda görevli Piyade Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya'nın ardından Genelkurmay'dan yapılan açıklamada, "İnsanlıktan nasibini almamış, gözü dönmüş caniler tarafından işlenen bu vahşice olayı şiddetle kınıyor; şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza başsağlığı ve sabırlar diliyoruz" ifadeleri kullanıldı.

''ÖLÜMDEN DEĞİLDİR KORKUMUZ, SEVDİKLERİMİZİN HASRETİDİR ÖZLEMLERİMİZ"

Şehit uzman çavuş sosyal medyadaki son mesajında bir yazı paylaştı. Uzman Çavuşlar Grubu'nun mesajında "Çok maaş alıyorsunuz diyenlere; İzinler iptal, uçak bileti yandı. Düğüne gidemiyoruz. Ölümden değildir korkumuz sevdiklerimizin hasretidir özlemlerimiz" yazılıydı.

Sayfa Yükleniyor...