NTV

Şemdinli'den gelen haber 4 eve ateş düşürdü

Anadolu Ajansı

Türkiye

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Derecik beldesinde şehit düşen askerlerin evinde büyük yas var.

Jandarma Astsubay Çavuş Aydın Güleken'in (23), Mersin'in Tarsus ilçesindeki baba evinde yas var.

Güleken'in Gazipaşa Mahallesi'ndeki baba evine giden askeri yetkililer, acı haberi aile bireylerine verdi.

Baba Hüseyin Güleken ile anne Münevver Güleken, oğullarının şehit olduğu yönündeki haberi almaları üzerine baygınlık geçirdi. 112 Acil Servis ekiplerinin müdahale ettiği Münevver Güleken, ambulansla 70.Yıl Tarsus Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Tarsus Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, Garnizon Komutanı Binbaşı Abdulkadir Yavuz, Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Tarsus Emniyet Müdürü Yaşar Aksoy ve Tarsus Müftüsü Abdulkerim Akbaba da şehit ailesini ziyaret ederek taziyelerini bildirdi.

Bu arada, Şehit Aydın Güleken'in 2 yıldır astsubay olarak görev yaptığı öğrenildi.

GÜÇLÜ 10 AYLIK EVLİYDİ
Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Güçlü'nün Mersin’in Mezitli ilçesine bağlı Bozön Köyü'ndeki evine giden askeri yetkililer, acı haberi aileye verdi.

Köyde, kayınpederinin yanında kalan şehidin eşi Seher Güçlü, aldığı haberin ardından gözyaşlarına hakim olamadı.

Acı haberi askeri yetkililerden aldıklarını anlatan baba Ramazan Güçlü, ''Oğlumla en son bir hafta önce görüşmüştüm. Göreve gideceğiyle ilgili herhangi bir şey söylememişti. Vatan sağolsun, gerekirse yerine ben giderim'' diye konuştu.

Oğluyla en son iki gün önce konuştuğunu belirten anne Emine Güçlü ise ''Benim kuzum şehit oldu. Allah o teröristleri kahretsin, kendi analarının da yüreği yansın'' diye feryat etti. Anne Emine Güçlü, ''Başbakanımız artık ne olur bitirsin bu yanlışları, yüreği yananları'' dedi.

Türk Bayrağı asılan şehidin evi taziye ziyaretine gelenlerle dolarken, bir araya toplanan kadınlar şehidin annesi Emine Güçlü'ye sarılarak teselli etmeye çalıştı.

Ailenin iki çocuğundan biri olan ve yaklaşık 3 yıldır uzman çavuş olarak görev yapan Güçlü'nün 10 ay önce evlendiği öğrenildi.

YENİEKİNCİ'NİN 1,5 YAŞINDA OĞLU VAR
Şehit Jandarma Uzman Çavuş Sadık Yeniekinci'nin, Gaziantep'teki evinde yas var.

5. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda bir grup askeri yetkili, Yeniekinci ailesinin Kıbrıs Mahallesi'ndeki evine giderek oğullarının şehit düştüğünü haber verdi.

Baba Mustafa Yeniekinci haber üzerine büyük üzüntü yaşarken, anne Fatma Yeniekinci baygınlık geçirdi.

Şehit Uzman Çavuş Yeniekinci'nin eşi Fatoş Yeniekinci ve kardeşlerinin bulunduğu evden de feryatlar yükseldi. Şehidin fenalık geçiren yakınlarına olay yerine çağrılan sağlık ekipleri müdahale etti.

Bu arada, şehidin baba evinin bulunduğu sokağa büyük bir Türk Bayrağı asıldı.

Şahinbey Kaymakamı Ali Çınar, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey İlçe Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç de şehidin ailesini ziyaret ederek başsağlığı diledi.

Mustafa Yeniekinci'nin, 1,5 yaşında bir oğlunun olduğu, 3 yıl Tunceli'de görev yaptıktan sonra tayininin 2,5 ay önce Hakkari'nin Şemdinli ilçesine çıktığı öğrenildi.

ŞEHİTLİK MAHALLESİ BİR ŞEHİT DAHA VERDİ
Jandarma Uzman Çavuş Abdullah Erkmen'in şehit olduğunu öğrenen yakınları, baba Adem Erkmen'in Şehitlik Mahallesi’ndeki evine gelerek taziyede bulundular.

Adem ve Fadime Erkmen çiftinin tek erkek evlatları olan Uzman Çavuş Abdullah Erkmen'in cenazesi bugün Polatlı'ya getirilerek, yarın kılınacak namazın ardından askeri törenle kendisinin vasiyeti üzerine Şabanözü Köyü mezarlığına defnedilecek.

Bekar olan Abdullah Erkmen'in, bir buçuk ay önce Hakkari'de göreve başladığı ve 4 yıllık uzman çavuş olduğu öğrenildi.