Semih de ifade verdi

Fenerbahçeli futbolcu Semih Şentürk, kaleci Murat Şahin ve gazeteci Alaattin Metin şike soruşturması kapsamında ifade verdi.

12.08.2011 - 10:38

Semih de ifade verdi

Fenerbahçeli futbolcu Semih Şentürk, futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında ifadesine başvurulmak üzere Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi’ne geldi.

Semih Şentürk’ün Özel Yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Hakan Karaali tarafından ifadesi alındı.

Şentürk, adliyeden ayrılışı sırasında basın mensuplarının sorularını ''Gerekli açıklamayı yaptım'' diyerek yanıtsız bıraktı.

Semih Şentürk'ün savcıya "şüpheli" sıfatıyla ifade verdiği öğrenildi.

Geçen sezon Kasımpaşa'nın kaleciğini yapan, daha sonra sözleşmesi feshedilen Murat Şahin'in  soruşturma çerçevesinde ifadesi alındı.

Şahin, ifadesinin ardından adliyeden ayrıldı.

METİN: YAPTIĞIM HABERLERİ KONUŞTUK
Soruşturma kapsamında spor yazarı Alaattin Metin de ifade verdi.

Adliyeden ayrılırken basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Metin, soruşturmayı yürüten özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk'in bilgisine başvurduğunu ve savcıya bildiklerini anlattığını söyledi.

Metin, ''Ben gazeteciyim. Sizler gibi benim de haber kaynaklarım var. Başkanla da günlük konuşmalarım var. Hep haber üzerine konuşuyorduk başkanla. Bunları anlattım. Kurgu haber yapmadım, talimatla da haber yapmadım. Doğru bildiklerimi yazdım, doğru olmayanlarını yazmadım. Yani, medyada çıkarılan haberlerin hiç birisi doğru değil, onun hiç birisini kullanmadım gazetede'' dedi.

''Şüpheli olarak mı dinlenildiniz?'' sorusunu karşılık ''Hayır değil, bilgime başvuruldu. Sadece o kadar'' diyen Metin, ''Gazetelerde yapmış olduğunuz haberlerle ilgili mi ifade verdiniz?'' sorusunu da ''Sırf haberlerle ilgili konuştuk'' şeklinde yanıtladı.

''Telefon konuşmaları var mıydı?'' diye sorulan Metin, şunları kaydetti:

''Vardı. O telefon konuşmalarında günlük spor olayları konuşuldu başkanla. Bilgi alışverişinde bulunduk. Ben gazeteciyim. Normal haberlerimi yaptım, doğru olanları yazdım, olmayanlarını yazmadım. Bu kadar konuştuk biz.'' Soruşturma kapsamında aralarında kulüp başkanı, yönetici, futbolcu ve teknik direktörlerin de olduğu 31 kişi tutuklanmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...