Senaryo Buluşmaları başlıyor

'Senaryo Buluşmaları 2011'de, sinemanın ustaları; sinemaya senaryo penceresinden bakmak ve senaryo yazmak isteyenler ve tüm sinemaseverlerle bir araya geliyor.

29.09.2011 - 17:56

Yapımlab tarafından düzenlenen 'Senaryo Buluşmaları 2011', atölye ve seminer olarak iki ayrı formatta yapılacak. “Üç Maymun, İklimler, Bir Zamanlar Anadolu’da” gibi filmlerin yapımcısı Zeynep Özbatur Atakan tarafından kurulan Yapımlab bünyesinde gerçekleşecek olan "Senaryo buluşmaları 2011"de hem Haluk Ünal tarafından verilecek “Temel Tasarım Senaryo Atölyesi” hem sinema dünyasının önemli isimlerinin konuk olacağı seminer programı sinemaseverlerle buluşacak.

İsteyenler her iki programa birden veya atölye ve seminer çalışmalarından seçecekleri herhangi birisine katılabilecekler.

SEMİNER PROGRAMI
Yavuz Turgul, Zeynep Özbatur Atakan, Mahinur Ergun, Sertaç Ergin ( Kuledibi Yazı grubu), Cem Özkan ve Bülent Emin Yarar gibi usta isimler bu dönemki seminer programının konukları…

Yavuz Turgul, yönetmen gözüyle senaryo, Bülent Emin Yarar oyuncu gözüyle senaryo, Cem Özkan müzisyen gözüyle senaryo, Mahinur Ergun senaryo yazarı gözüyle drama, Sertaç Ergin (Kuledibi yazı grubu) senaryo yazarı gözüyle komedi, Zeynep Özbatur Atakan yapımcı gözüyle senaryoyu anlatacak, teknik senaryo eğitiminin yanı sıra bir senaryoya değişik açılardan nasıl bakılacağını öğrenmek isteyen katılımcılarla deneyimlerini paylaşacaklar.

8 Ekim’de başlayıp 12 Kasım'da tamamlanacak olan seminer, tüm katılımcılara açık: Sinema ve televizyon sektörü içinde olan ve senaryo bilgisini artırmak isteyen senaryo yazarları, yönetmenler, prodüktörler, oyuncular…. Halen senaryo gruplarında çalışan ve kendini geliştirmek isteyen senaryo yazarları…. Amatör senaryo yazarları… Reklam, halkla ilişkiler, gazetecilik gibi komşu sektörlerden gelen ve senaryo öğrenmeye niyetli kişiler…. Hiç senaryo yazmamış ama bu işe başlamak isteyen gençler…

'Senaryo Buluşmaları 2011' Sinema Meslek Birlikleri Merkezi Güç Birliği binasında her cumartesi 11:00-14:00 arası yapılacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...