NTV

Senaryo ve öykü yazımının sırları...

Türkiye

Dünyanın dört bir yanından binlerce yazara yol göstererek, senaryo ve öykü yazım teknikleri konusunda devrim yapan 'Yazarın Yolculuğu' şimdi Türkçe'de.

''İnsanoğluna ilişkin iki ya da üç öykü var ve daha önce hiç yaşanmamış gibi tutkuyla kendilerini yineliyorlar.'' (Willa Cather)

İyi bir öykü yazmanın sırrı nedir? Milyonlarca kişiyi etkileyecek bir senaryo nasıl yazılır? Kahramanlar ve yan karakterler nasıl yaratılır? Olay örgüsü kurgulanırken nelere dikkat edilmeli?

''Para, serüven ve şöhret! Hayatınızın en büyük heyecanı... ve en uzun deniz yolculuğu yarın saat altıda başlıyor!'' (King Kong'dan)

Önde gelen Hollywood film şirketlerine öykü danışmanlığı yapan Christopher Vogler, 'Yazarın Yolculuğu'nda, öykücülüğün büyülü dünyasına götürüyor okurları. Joseph Campbell ve Jung'un çalışmalarından yola çıkarak, bir öykü anlatmanın binlerce yıldır değişmeyen temel ilkelerini ayrıntılarıyla ele alan kitap, mitolojinin derinlere uzanan kökleriyle günümüz öykücülüğü ve film senaryoları arasındaki ilişkiyi, bütün okurlar tarafından rahatlıkla takip edilebilecek bir üslupla anlatıyor. Hitchcock'un başyapıtlarından Yıldız Savaşları serisine ve Ucuz Roman'a kadar birçok filmden alınan örnekler, beyaz perdenin en başarılı yapıtlarına ışık tutuyor…

Hem öykü ve senaryo yazarları hem de eleştirmenler için vazgeçilmez bir kaynak, bir başucu kitabı olan 'Yazarın Yolculuğu' Okuyan Us etiketiyle kitapçılarda.