Şenay Avcı: Kesinlikle boşanmıyoruz

Devrimci Karargah soruşturması kapsamında tutuklanan Hanefi Avcı'nın sevgilisi olduğunu söyleyen Kezban Küçük'ün iddialarına Şenay Avcı sert tepki gösterdi.

01.10.2010 - 10:15

Şenay Avcı: Kesinlikle boşanmıyoruz

Devrimci Karargah soruşturması kapsamında tutuklanan Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın eşi Şenay Avcı, Hanefi Avcı’nın sevgilisi olduğunu söyleyen Kezban Küçük'ü Edirne'de polislere diksiyon dersi verdiği için sırada tanıdığını belirtti.

Daha önce NTV yayınına katılan Şenay Avcı Akşam gazetesine verdiği röportajda, “Sevgilisi olduğuna dair söylediklerini komik buluyorum. Allah ona akıl fikir versin. Asla ve asla böyle bir şey olduğuna inanmıyorum. Kadın ne yapmaya çalışıyor kim ne akıl veriyor bilmiyorum. 30 yıl önce taktığımız nişan yüzüğü hala eşimin parmağında. Bu bizim aşkımızın en güzel nişanı. Allah o kadının yardımcısı olsun. Kesinlikle boşanmayı düşünmüyorum” dedi.

Eşinin gözaltına alınmadan iki gün önce çocukları arayarak, “Her şey olabilir ama siz işinize bakın, bana bir şey olmaz” dediğini söyleyen Şenay Avcı sözlerini şöyle sürdürdü, “Kitap yazdıktan sonra hep bunları bekler olduk. Polisler eve gelince kapıyı açıp içeri davet ettim. Ben bu tür şeylere alışık biriyim. 30 yıllık polis eşiyim, benim eşim bunları yapıyordu. Gözaltına alındığını televizyondan öğrendim.”

Eşi Hanefi Avcı ile 30 yılda çok büyük sıkıntılar çektiklerini anlatan Şenay Avcı, “Ben çocuklarımı onun görevleri nedeniyle babasız büyüttüm. Bu 30 yılda yaşadıklarımızı bir kitapta toplayıp yazacağım. En sıkıntılı dönemleri Diyarbakır ve İstanbul'da yaşadık. İstanbul'a geldiğimizde 6 ay içinde sorunlar aşılacak dedi. 6 yıl sürdü. Eşimi beklerken yemeği ocağa koyardım kapağını açmadan yattığımı bilirim. Eve günlerce gelmez, devleti için çalışırdı” dedi.

Göreve gitmesine alışık olduğu eşinin cezaevine girmesinden sonra daha çok özlem duyduğunu belirten Şenay Avcı şunları söyledi: “Özlüyorum geçmiş film şeridi gibi gözlerimin önünden geçiyor. Yanımda olduğunu hayal ederek kendimi teselli ediyorum. Onuruyla cezaevine gitti. Hanefi avukat istemiyor çünkü gerçeklerin ortaya çıkacağını düşünüyor. Geçmişte olduğu gibi cezaevinden çıkacak. İstemediği sürece biz de avukat tutmayacağız. Kızım avukat ancak fiili olarak yapmadığı için babasını savunamayacak. Cezaevine ziyarete gideceğim.”

Şenay Avcı evde yapılan aramada ele geçirilen sahte pasaport ve kimlikler ile ilgili olarak da, “O kimlikler Diyarbakır'da çalıştığı döneme ait. Zaten yıpranmış olmalarından da belli. Evde değillerdi. Müdürlükten ayrılınca koli içinde eşyalarını eve getirdi. O kolilerin içinden çıktı. Ben de orada gördüm. Ama kimlikleri biliyordum. Tüm istihbaratçılarda var böyle kimlikler. Devletin bilgisi olan kimlikler. Kimliklerde ismi geçen şahısları tanımıyorum' diye konuştu. Öte yandan yapılan incelemelerde ele geçirilen 'sahte pasaportun' Avcı tarafından 1992'de görev gereği iki kez kullanıldığı ortaya çıktı.”

BELGELER KAMERA KAYDI ALTINDA ALINMIŞ
Hanefi Avcı'nın Eskişehir'deki evinde yapılan aramalarda ele geçirilen belge ve eşyalar nöbetçi hakime teslim edildi. Avcı hakkında tutuklama kararını veren nöbetçi hakime aramalara ilişkin kaydedilen görüntüler de izlettirildi. Belgelerin teslimi sırasında olay yeri inceleme polisleri kayıt aldı. El konan belgeler tek tek kayda alındı. Nöbetçi hakimin odasında gerçekleşen teslim sırasında Avcı için barodan görevlendirilen avukat da hazır bulundu.

Silivri Cezaevi'nden teslim sırasında olması için getirilmesi beklenen Hanefi Avcı ise avukatı katıldığı için adliyeye getirilmedi. Terörle Mücadele Daire Başkanlığı'ndan da 4 kişilik bir ekip de belgelerin teslimi sırasında odada yer aldı. Eskişehir'deki aramalarda Avcı adına düzenlenmiş sahte nüfus cüzdanı, pasaport ve ehliyetler ile bir Kalaşnikof marka silaha da el konulduğu belirtilmişti. Sahte kimliklerin Avcı'nın görevi gereği düzenlenmiş olabileceği belirtilmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...