Şenay Günaydın tutuklandı

Sosyal medyada yer alan konuşmasında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçunu işlediği iddiasıyla gözaltına alınan Şenay Günaydın, tutuklandı.

Anadolu Ajansı 30.06.2017 - 23:57

Şenay Günaydın tutuklandı

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki için Maçka Parkı'nda yaptığı konuşmada "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçunu işlediği iddiasıyla gözaltına alınan Şenay Günaydın, tutuklandı. 

İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince, Şişli'deki Maçka Parkı'nda kalabalık bir topluluk içinde yaptığı ve sosyal medyada yer alan konuşması nedeniyle gözaltına alınan Günaydın'ın (49) savcılık sorgusu tamamlandı. 

Günaydın, savcılık sorgusunun ardından "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. 

Sevk yazısında, Günaydın'ın "Kamuoyunda 'Adalet Yürüyüşü' olarak lanse edilen olgu bağlamında kalabalık bir topluluk içinde kameralara vermiş olduğu beyanatta sarf edilen sözlerle halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçunu işlediği yönünde kuvvetli suç şüphesinin bulunduğu" belirtildi. 

Şüphelinin üzerine atılı suçu işlediğine dair kuvvetli şüphenin varlığını gösteren olguların ve tutuklanma nedeninin bulunduğunun anlaşıldığı vurgulanan sevk yazısında, suçun vasıf ve mahiyeti ve diğer gerekçelerle şüphelinin tutuklanmasına karar verilmesi talep edildi. 

Günaydın, sevk edildiği nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan tutuklandı.  

Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki için Maçka Parkı'nda toplanan gruptaki CHP Ataşehir İlçe Teşkilatı üyesi olduğu öğrenilen Şenay Günaydın, burada yaptığı ve sosyal medyada yer alan konuşması nedeniyle polis ekiplerince gözaltına alınmıştı. 

Sayfa Yükleniyor...