'Seni oğlum için değil kendim için aldım'

Grizu patlamasında kocasını kaybeden kadının cinsel taciz suçlamasıyla davacı olduğu kayınpederinin yargılandığı davanın duruşması dinleyenleri şoke etti. Kayınvalide de kocasının tacizci olduğunu doğruladı.

Zonguldak'ta, 17 Mayıs 2010'daki grizu patlamasında hayatını kaybeden 30 madenci arasındaki Kadir Ötgüç'ün eşini taciz ettiği öne sürülen kayınpederinin yargılanmasına başlandı.        

Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki davanın duruşmasında, mağdur F. Ötgüç ile sanık Muhittin Ötgüç ve avukatı hazır bulundu.        

Mahkemede, mağdur ve sanığın, olayın ardından Çaycuma Cumhuriyet Savcılığı ve jandarmaya verdiği ifadeleri okundu.        

Sanık Ötgüç, savunmasında, ''Ben oğlumu patlamada kaybettim, acısı halen içimde. İftira atıyor, vallahi böyle bir olay yok, suçlamaları kabul etmiyorum'' dedi.        

F. Ötgüç de halen kayınpederinin evinde ikamet ettiğini, evlerinin ikinci katının tapusunun kendisinin üzerine yapılması durumunda şikayetçi olmayacağını belirtti.        

Mahkeme başkanının, ''Biz buna karışamayız. Bu kendi aranızdaki sorun. Sen şikayetçi misin?'' diye sorması üzerine Ötgüç, şikayetçi olmadığını söyledi.        

F. Ötgüç, kayınpederine dönerek, ''Evin tapusunu üzerime yapmazsan, bana saldırırsan, seni öldürürüm'' demesi üzerine mübaşir tarafından uyarıldı.

Duruşma sırasında salon dışındaki kayınvalidesi Behice Ötgüç'ün yanına bıraktığı çocuklarının ağladığını duyan F. Ötgüç, ''Çocuklarım ağlıyor, ben yanlarına gidiyorum'' diyerek salondan çıktı.

Mahkeme başkanının ''ifaden alınacak biraz bekle'' demesine rağmen F.Ötgüç, aynı durumu iki kez tekrarladı. Daha sonra salona giren F. Ötgüç, mahkeme başkanının, ''Çaycuma Devlet Hastanesi, tacizden dolayı ruh sağlığının bozulduğu yönünde rapor verdi'' demesi üzerine, ''Ne bozulması ya... Çocuklarımı koruma hakkı varken niye deli raporu alayım? Ben deli değilim'' diyerek tepki gösterdi.

F. Ötgüç, kayınpederinin kendisini mutfakta, odada sıkıştırdığını iddia ederek, şöyle konuştu:        

''Kayınpederim, eşim sağken de bana tacizde bulunuyordu. Ama eşime bir şey diyemedim. O öldükten sonra daha fazla taciz etmeye başladı. Bir gün mutfakta bana arkadan sarıldığı sırada kayınvalidem gördü, hemen panikleyip kaçtı. Bir gece uyurken yanağımdan öpmeye kalktı, uyanınca odadan kovdum. Pantolonunun fermuarını indirerek bana cinsel organını gösteriyordu. Kayınvalideme başıma gelenleri anlattım, o bana sahip çıktı.''        

Tanık olarak çağrılan kayınvalide Behice Ötgüç de gelininin kendisine, eşinin ''Ben seni oğlum için değil, kendim için aldım' dediğini anlattığını belirterek, ''Mutfakta oldukları sırada kocamın gelinimin arkasından doğru sarıldığını gördüm, ben içeriye girince hemen kaçtı'' ifadelerini kullandı.        

Sanık avukatının tahliye reddeden mahkeme heyeti, duruşmayı 28 Temmuz'a erteledi.        

F. Ötgüç, adliyeden ayrıldığı sırada görüntü almak isteyen gazetecilere tepki gösterdi.        

Türkiye Taşkömürü Kurumu Karadon Müessese Müdürlüğü maden ocağında 17 Mayıs 2010'da meydana gelen grizu patlamasında hayatını kaybeden madencilerden Kadir Ötgüç'ün (32), 23 yaşındaki eşi F. Ötgüç, Çaycuma ilçesinde birlikte yaşadığı kayınpederi hakkında cinsel taciz iddiasıyla şikayette bulunmuştu.        

Patlamadan 17 gün sonra Çaycuma Devlet Hastanesinde erkek çocuğu dünyaya getiren F. Ötgüç'ün şikayeti üzerine gözaltına alınan eşinin babası Muhittin Ötgüç (65), jandarma tarafından sorgulanmasının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...