Serdar Turgut Rojin'e sinirlenmemiş!

Gazeteci Serdar Turgut bugünkü yazısında "Dağa kaldırır, seks kölesi yapardım” dediği şarkıcı Rojin’in açıklamalarının ve suç duyurusunun kendisini sinirlendirmediğini söyledi.

28.10.2009 - 10:25

Akşam gazetesi yazarı Serdar Turgut “PKK Teröristi Olmadığıma Pişmanım” başlıklı yazısında Kürt şarkıcı Rojin için "...Bir hücre oluşturup, şehri basıp Rojin’i dağa kaldırıverirdim olur biterdi... Düşünsenize; yıllarca dağda keyif hayatı süreceğim, dağa kaldırıp seks kölem haline getirdiğim Rojin ile yaşayacağım...” demişti.


Rojin köşe yazısının ardından Turgut hakkında suç duyurusunda bulundu.

Serdar Turgut, bugünkü "İstenmiyorsam kesin giderim" başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı: “Çoğunuzun beyninizi kompartmentalize etme yeteneğiniz olmadığından, şimdi diyeceklerime yine kızacaksınız biliyorum ama her gün bir PKK'lı olmadığıma beni pişman eden yeni bir bilgi geliyor, ben ne yapayım?..

Şimdi öğrendim ki Avrupa'ya iltica eden PKK'lılara bir belge veriliyormuş. Bu belgede de 'Türkiye dışında her ülkeye gidebilir' yazılıymış. Ben böyle bir belgeden edinebilmenin hayalini yıllardır kurdum. Ne yapsam da 'Türkiye dışında her ülkeye gidebilir' yazılı bir seyahat belgesine sahip olsam diye çok araştırdım ama kimse bana 'PKK'lı olursan bu iş kesin olur' diye de söylemedi nedense.

Çok arzulasam dahi Türkiye'ye giremeyeceğim fakat diğer bütün ülkeleri gezebileceğim bir dünya, benim için cennet kıvamında bir yer olurdu herhalde. Hep diyorum, bu PKK'lılar çok şanslı insanlar ama onlar nedense illa da Türkiye'ye gelmekte ısrarlı. Ben onların arasında olsaydım örgüt disiplinini kesinlikle bozar ve Türkiye'ye gitme fikrine tavizsiz direnirdim.”

Yazısının bu bölümünün ardından Turgut, Maya takvimine göre dünyanın sonunun 2012’de değil 2220’de geleceğinin söylenmesine sinirlendirdiğini anlattı:

“2012 deyince dün beni çok sinirlendiren bir olay oldu. Hayır, Çankaya'dan ya da Rojin'den kaynaklanmıyordu beni sinirlendiren bu olay.

İnternette bir bilimsel çalışmaya dayanılarak Maya Takvimi'nin yanlış hesaplandığı ve dünyanın sonunun sanıldığı gibi 2012'de değil 2220'de geleceği söyleniyor.

Düşünsenize; dünyanın sonu gelecek diyorsunuz, sonun gelmesine üç yıl kalınca da 'Pardon pardon hesaplamada yanlış yapılmış. Son 2220'de gelecek' diyebiliyorsunuz. Bu da gösteriyor ki; bazı insanları katiyen yarına bırakmayacaksınız. Elinize geçirir geçirmez gerekeni yapacaksınız. Böyle bir hesabı yanlış yapabilen insan en azından bir kafa yemeyi hak etmiyor mu yani?.. Yazıklar olsun 2012 konusunda okuduğum yüzlerce kitaba.

Gecikme haberini telefonda Ertuğrul Özkök'e söyledim. 'Ben yine de dünyanın sonunu göreceğim' dedi. Acaba o tarihte de Hürriyet'in yayın yönetmeni olmayı sürdürüyor olacak mı? Benim asıl merak ettiğim konu bundan ibaret.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...