İlişkili Haberler

İstanbul ve Ankara'daki 3 cinayetin zanlısı olarak aranırken İzmir'de yakalanan Atalay Filiz, İstanbul'a getirildi.

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekibi tarafından İzmir'den karayoluyla yola çıkarılan Filiz, İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Gayrettepe yerleşkesine götürüldü.

Emniyete girişinde yoğun güvenlik önlemi alınan ve çelik yelek giydiği görülen Filiz, gazetecilerin sorularına yanıt vermedi.

Filiz'in, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğinde, İstanbul ve Ankara'da işlediği ileri sürülen cinayetlere ilişkin soruşturma kapsamında sorgulanacağı bildirildi.

Tuzla Yalıboyu Caddesi Postane Mahallesi'nde oturan tarih öğretmeni, 2 çocuk annesi Fatma Kayıkçı'nın cesedi, 28 Mayıs'ta evinin yakınındaki çalılıkların arasında bulunmuştu. Kayıkçı'yı öldürdüğü iddia edilen Atalay Filiz'in, 16 Eylül 2013'te o dönem tümgeneral olan Hasan Hüseyin Demirarslan'ın TÜBİTAK'ta çalışan oğlu Göktuğ Demirarslan ve onu ziyarete gelen kız arkadaşı Elena Radchikova'nın öldürülmesi olayına karıştığı da belirlenmişti.

Ankara'daki cinayetlerle ilgili yaklaşık 3 yıldır aranan Atalay Filiz'in, sahte kimlikle yurt dışına kaçtığı ve bir süre sonra geldiği İstanbul'da yaşamaya başladığı, çevresine kendisini farklı kimlikle tanıttığı belirtilmişti.

Filiz, İzmir'in Menderes ilçesinde ihbar üzerine bir minibüste yakalanmıştı.