İki gün önce Fatih'te art arda 1'i kadın 3 kişiyi devamında da dün sabah saatlerinde Esenyurt'ta 1 kişiyi öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan Deniz Ş.'nin, emniyetteki sorgusunda, susma hakkını kullanarak yazılı ifade vermediği belirtildi.

Zanlının sorgu sırasında uyuşturucu bağımlısı olduğu için kriz geçirdiği ve hastaneye götürülerek tedavi edildiği kaydedildi.

Şüpheli Deniz Ş.'nin, iki çocuk annesi ablasını "genelevde çalışan bir kadın akrabalarıyla görüştüğü", diğer kişileri de "uyuşturucu ve kadın satışı yaptıkları" gerekçesiyle öldürdüğü bildirildi.

Polisin, art arda işlenen cinayetler sonrası Deniz Ş.'nin öldürme ihtimaline karşı 7 kişiyi güvenlik tedbiri amaçlı Fatih Araştırma Amirliği'ne getirerek, şüpheli yakalanana kadar dışarı çıkarmadığı öğrenildi.

Bu süreçte Deniz Ş.'nin güvenlik amaçlı polis merkezinde bulunan Ö.Ö. isimli bir kişinin iş yerine gittiği kaydedildi.

Ekipler, motosikletle Silivrikapı bölgesinde dolaştığını tespit ettiği Deniz Ş.'yi saklandığı otoparkta gözaltına aldı. Saldırganın olaylarda kullandığı silah ve bıçak ele geçirilerek inceleme altına alındı.

Emniyette yazılı ifade vermeyen 2 çocuk babası Deniz Ş.'nin uyuşturucu, yaralama ve cinayete yardım suçlarından poliste 20 suç kaydının olduğu, ayrıca 2 yıl önce cezaevinden çıktığı bildirildi.

İstanbul'da iki gün önce Yedikule Mahallesi'nde 37 yaşındaki Songül Polat otomobilinde, 26 yaşındaki Aziz Caner Emre ilk olaydan bir saat sonra Seyit Ömer Mahallesi Silivrikapı Caddesi'ndeki bir handa arkadaşına ait odada silahla vurularak ölü bulunmuştu.

Bu cinayetlerden kısa süre sonra da Kocamustafapaşa Meydanı'nda 39 yaşındaki Yaşar Deli, uğradığı satırlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti.

Şüpheli dün sabah Esenyurt'ta gerçekleştirdiği 4. saldırısında Harun Koçalı'yı aracının içerisinde silahla vurarak öldürmüştü.

Poliste yaralama ve uyuşturucu suçlarından 20 kaydı bulunan şüpheli Deniz Ş.'nin, maktüle Songül Polat'ın erkek kardeşi olduğu belirlendi.