İzmir’de üç günde üç cinayet işleyerek büyük paniğe neden olan katil zanlısı, bu sabah Muğla’nın Bodrum ilçesinde bir pansiyonda yakalandı.

İlişkili Haberler


Özel ekip tarafından gözaltına alınan zanlı, ifadesinin alınmasının ardından İzmir’e götürülecek.

Katil zanlısının Mardin'in Nusaybin ilçesi nüfusuna kayıtlı H.A. olduğu belirlendi.

Zanlının üzerinde, cinayetlerde kullanılan silah ile maktullere ait bazı eşyaların ele geçirildiği öğrenildi.

Üzerinden pasaport ve 4 bin Euro çıkan H.A.’nın Yunan adalarına kaçmaya çalıştığı belirlendi.

Zanlının İzmir'den Bodrum'a gelmesine ve yurt dışına çıkma girişimine yardımda bulunan kişi veya kişilerin de arandığını kaydetti.

Bu arada, zanlının İzmir'de yaşayan 3 kardeşi de gözaltına alındı.

UYKUDA YAKALANDI, POLİSE DİRENMEDİ
Muğla Valisi Ahmet Altıparmak, zanlının yakalanmasında İzmir ve Muğla Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin başarılı bir çalışma sergilediğini söyledi.

Muğla Emniyet Müdürü Kadir Ay ise zanlının dün Bodrum ilçesine gelerek, bir pansiyona yerleştiğinin tespit edildiğini aktararak, “Zanlı, kaldığı pansiyonda uyurken yakalandı. Polis ekiplerine herhangi bir mukavemet gösteremedi” diye konuştu.

İZMİR'E KORKU SALDI
Balçova ilçesinde cumartesi gecesi, banka çalışanı 27 yaşındaki Esra Yaşar arkasından yaklaşan bir kişi tarafından tabancayla yüzünden vuruldu ve çantasıyla cep telefonu alındı.

Polis cinayetin zanlısını ararken pazar gecesi yine aynı ilçede birkaç sokak ileride üniversite öğrencisi 22 yaşındaki Ayşe Selen Ayla başının arkasından yine tabancayla vuruldu ve çantasıyla cep telefonu alındı.

Pazartesi gecesi de Konak ilçesi Fevzipaşa Bulvarı'nda 30 yaşındaki Mustafa Has isimli travesti, park halindeki otomobilde silahla başından vurularak öldürüldü, onun da çantası ve cep telefonu alındı. 3 cinayetin de 7.65 milimetre çapında silahla işlendiği belirlendi.

Cinayetlerin ardından İzmir Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz'ın talimatıyla soruşturmayı yürütmek için konularında uzmanlaşmış özel ekip oluşturuldu.

Üniversite öğrencisi Ayşe Selen Ayla'nın öldürülmesinin ardından görgü tanıklarıyla görüşen polis yetkilileri, buna göre katil zanlısının robot resmini çizerek kamuoyuna dağıttı.

Zanlının ''30-35 yaşlarında, 1.75 boylarında, esmer tenli, kirli sakallı, siyah deri mont, siyah pantolon, beyaz gömlekli ve düzgün aksanlı'' olduğu belirtildi.

Robot resmin çizilip dağıtılmasının ardından polise çok sayıda ihbar geldi.

Ayşe Selen Ayla'nın öğrenim gördüğü İzmir Ekonomi Üniversitesindeki arkadaşları, genç kızın öldürülmesiyle ilgili sessiz protesto yürüyüşü yaptı, yakalarına arkadaşlarının fotoğrafını takarak olay yerine karanfil bıraktı.

Vatandaşlar, cinayetlerin ''seri katil'' tarafından işlendiği söylentileri üzerine tedirginlik yaşadı.

Mermi çekirdeklerinin incelenmesi sonucu, bankacıyla travestinin aynı silahla öldürüldüğü belirlendi.