Servis aracında unutulan minik Alperen hayatını kaybetti

İzmir Çiğli ilçesinde servis aracında unutulan 3 yaşındaki Alperen Sakin kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Olayla ilgili gözaltına alınan şüphelilerden servis şoförü tutuklandı.

20170816AW149697_02.jpg

İzmir'in Çiğli ilçesinde, sabah saatlerinde evinden alınan 3 yaşındaki Alperen Sakin, servis aracıyla okula geldi. Minik Alperen ardından da servis aracında unutuldu. Aradan saatler geçerken, minik Alperen servis aracında baygın halde bulundu ve okul içerisine alındı.

Hemen minik Alperen’in ailesine haber verilirken, okula gelen baba Serkan Sakin, oğlunu hemen hastaneye kaldırdı. Hastaneye kaldırılan minik Alperen'e dakikalarca kalp masajı yapıldı ancak hayata döndürülemedi. 3 yaşındaki çocuğun ölümü herkesi yasa boğdu.

GÖZYAŞLARIYLA DEFNEDİLDİ

Alperen Sakin için Hacı Alaaddiin Top Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Cenazede, baba Serkan Sakin ve anne Buket Sakin gözyaşlarına boğuldu. Baba Serkan ve anne Buket Sakin’in ayakta durmakta güçlük çekti.

Minik Alperen’in cenazesi, ikindi namazına müteakip Ulukent mezarlığına defnedildi. Olayla ilgili aynı okulda çocukları eğitim gören vatandaşlarda gözyaşlarına boğuldu. Vatandaşlar, olayın titizlikle araştırılması gerektiğini belirterek, kendilerinin de çocuğun servis aracında unutulduğunu duyduklarını söyledi.

MAHKEMEYE SEVK EDİLEN 2 KİŞİ TUTUKLANDI

Öte yandan, olayla ilgili İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, emniyet ve valilik olayla ilgili bir soruşturma başlattı. Olayla ilgili servisçi ve servis görevlisi kadın, gözaltına alındı. 

Gözaltına alınan T. İ. ve servis görevlisi D.K. emniyetteki işlemlerinin ardından "taksirle ölüme sebebiyet vermek" suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

T.İ, "dikkat ve özen hükümlülüğüne aykırı davranma ile ölüme sebebiyet verme"  suçundan tutuklanırken D.K. savcılıktan serbest bırakıldı.

İHMAL OLUP OLMADIĞI ARAŞTIRILACAK

Yetkililer, olayda bir ihmalin olup olmadığını araştırırken, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi de, olayla ilgili adli ve idari bir soruşturmanın yürütüldüğünü açıkladı. Yahşi, ölen Alperen’in ailesine de sabır dilediğini sözlerine ekledi. 

Olayla ilgili iki kişinin ise sorgusu devam ederken, Alperen'in kesin ölüm sebebi ise önümüzde günlerde belli olacak. Bu arada, olayın ardından anaokulunun 3 gün süreyle kapatıldığı öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...