Servisçiler gemi maketi yaktı

İstanbul Servisçiler Derneği ve Ulaşım-İş Sendikası mensubu servis şoförleri, kendilerine plaka hakkı verilmesi için eylem yaptı. Ulaşım Koordinasyon Merkezi hizmet binası önünde basın açıklaması yapan servis şoförleri, temsili tabut taşıyıp ’bu yoldan geri dönüş yok’ diyerek gemi maketi yaktı.

29.04.2013 - 14:16

Servisçiler gemi maketi yaktı

Soğanlık’ta D-100 karayolu çevresinde saat 10.00 sıralarında toplanan yaklaşık 500 servis şoförü, minibüslerini çevredeki otoparklara park ettikten sonra üzerine "Ölmüş servis şoförü" yazılı temsili tabut taşıyarak Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) hizmet binasına doğru yürüyüşe geçti.

Burada çeşitli dövizler açan servis şoförleri "Plaka hakkımız söke söke alırız" şeklinde sloganlar attı.

'40'A YAKIN İLDE UYGULANIYOR, İSTANBUL'DA UYGULANMIYOR'
Daha sonra grup adına Ulaş-İş Sendikası Genel Başkanı Abdurrahim Barın basın açıklaması yaptı.

40’a yakın ilde uygulanan plaka tahdidinin İstanbul’da uygulanmadığını söyleyen Barın, "İnşallah bir dahaki toplantımızda resmi plakalarımızı almış olacağız, diyerek size müjde veriyorum. Biz 3 yılda 4 belge aldık bugüne kadar.

'YASA UYGULANIRSA, VATANDAŞ DAHA UCUZ TAŞINACAK'
Biz bu belgeleri UKOME ve belediyeye sunduk. Ne cevap verebiliyorlar ne de gereğini yapıyorlar. Bu yasa uygulanırsa vatandaşımız daha ucuz taşınacak" diyerek plaka haklarının bir an önce kendilerine verilmesini istedi.

Yapılan konuşmanın ardından servis şoförleri "Bu yoldan geri dönüş yok" diyerek yanlarında getirdikleri gemi maketlerini ateşe verdi.

Şervis şoförleri daha sonra temsili tabutu UKOME hizmet binasının giriş kapısına bıraktılar.

Servis şoförlerinin eylemi sırasında polis çevrede güvenlik önlemi alırken grup olaysız bir şekilde dağıldı.

KAZLIÇEŞME MEYDANI'NDA TOPLANACAKLAR
İstanbul'daki servis şoförleri 11 Mayıs Cumartesi günü saat 10.00-14.00 arası sokağa çıkıyor.

Kazlıçeşme Meydanı'nda toplanacak olan şoförler, başta plaka tahdidi olmak üzere 'engelli donanımı, korsan yasasının yanlış yorumlanması, tur firmalarının esnaf üstündeki haksız kazançları' ve benzeri talepleri sokağa taşıyarak yetkililere çözüm bulmaları konusunda çağrı yapacaklarını ifade ediyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...