Ses yarışmasına katılan genç kıza silahlı saldırı

Bir televizyon kanalında yayınlanan ses yarışmasındaki performansıyla tanınan 19 yaşındaki Mutlu Kaya, Diyarbakır'daki evinde başından silahla vuruldu. Mutlu Kaya'nın evinde uğradığı silahlı saldırıya ilişkin 1 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Anadolu Ajansı 19.05.2015 - 02:26

Ses yarışmasına katılan genç kıza silahlı saldırı
Mutlu Kaya, yarışmada, şarkıcı Sibel Can'ın ekibinde yer alıyordu
Mutlu Kaya, yarışmada, şarkıcı Sibel Can'ın ekibinde yer alıyordu

DİYARBAKIR - Ergani ilçesinde ulusal televizyon kanalındaki ses yarışmasına katılan Mutlu Kaya, evinde uğradığı silahlı saldırıda yaralandı.

Fatih Mahallesi'ndeki evinde henüz kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce tabancayla başından vurulan Kaya, Ergani Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilen Kaya'nın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Kendisinin olay esnasında evde olmadığını ifade eden Baba Mehmet Kaya, şunları söyledi:

"Mutlu akşam ablasına misafirliğe gitmişti. Tekrar yarışmaya gitmek için hazırlık yapıyordu. Olayın yaşandığı saate kadar evde prova yapıyormuş. 3-4 kişi evin önüne gelmiş. Kapıyı çalmış. Mutlu, komşu zannederek, kapıyı açıyor. Kapıyı açınca başına ateş ediyorlar."

"Ben çocuğumu kolay kolay bu seviyeye getirmedim. Devletten olsun, milletten olsun yardım bekliyorum" diyen baba Kaya, şöyle konuştu:

"Kızım sağlığına kavuşsun ben başka bir şey istemiyorum. Özellikle Sibel Can'dan yardım bekliyorum. Sibel, Mutlu'nun annesi gibidir. Olayı gerçekleştirenleri tanımıyoruz, bilmiyoruz. Şüphelendiğimiz kimse yok. Kim ise Allah belasını versin. Devlet onu yakalar, hapse atar cezasını çeker. Önemli olan Mutlu'nun sağlığına kavuşması. Kızımın sağlığı benim için bütün dünya malına bedel."

1 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Ergani'de bir televizyon kanalında yayınlanan ses yarışmasıyla tanınan Mutlu Kaya'nın evinde uğradığı silahlı saldırıya ilişkin 1 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Fatih Mahallesi'ndeki evinde henüz kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce silahla başından vurularak ağır yaralanan Mutlu'ya yönelik saldırıyla ilgili soruşturma sürüyor.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerince yürütülen çalışmalarda, saldırı olayıyla ilgili 1 şüpheli gözaltına alındı.

Şüpheli, ifade işlemleri için İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

ESKİ ARKADAŞLARINDAN BİRİ Mİ?

Ailenin bilgisine başvuran polis, Kaya'nın cep telefonunu inceledi. Genç kızın görüştüğü tüm arkadaşları yakın takibe alındı. Her yerde aranan saldırganın genç kızın eski arkadaşlarından biri olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Polis, saldırganın hedef gözetmeksizin rastgele ateş açtığını düşünüyor. Bazı şüphelilerin kimliği de belirlendi.

SİBEL CAN: NASIL KIYDILAR SANA

Olay nedeniyle üzgün olduğunu dile getiren şarkıcı Sibel Can, instagram hesabından Mutlu Kaya'nın fotoğrafını paylaştı.

Can, fotoğrafın altına "Benim güzel Mutlu kızım nasıl kıydılar sana. Çok üzgünüm. Yarışma sayesinde tanıdığım, binlerce pırlanta kızımızdan biri olan Mutlu'nun sağlık durumu şu anda çok kritik. Acil şifalar diliyorum. Dualarımızı eksik etmeyelim.." diye yazdı.

SİBEL CAN "VELİAHTIM'' DEMİŞTİ

Ulusal televizyon kanalında yayınlanan yarışmanın jüri üyeleri arasında yer alan şarkıcı Sibel Can, 19 yaşındaki Mutlu Kaya'yı takımına katmak için Diyarbakır'a gitmiş ve Kaya'yı çalıştığı okul kantininde ziyaret etmişti. Can ayrıca genç yarışmacı için "veliahtım" demişti.

Sayfa Yükleniyor...