Sevdikleriniz ortadan kaybolursa ne yaparsınız?

Tam 72 gün boyunca onlardan haber alamamak, hayattalar mı değiller mi emin olamamak ne demek sadece tahmin edin.... e2’nin yeni dizisi Five Days, 5 Nisan Pazartesi saat22:15’te e2’de başlıyor.

01.04.2010 - 14:16

Sevdikleriniz ortadan kaybolursa ne yaparsınız?

e2’nin yeni dizisi Five Days kaybolan bir anne ve iki küçük çocuğunun ardından aylarca süren arayışın en kritik beş gününü mini dizi olarak ekranlarımıza taşıyor.

Büyükbabasını ziyarete giderken yol kenarında çiçek almak için duran güzel anne ve anneleri dönmeyince onu aramak için arabadan ayrılan çocuklarının hikayesi 'Five Days' 5 Nisan Pazartesi saat 22:15’te e2’de başlıyor.

Five Days’de hikaye, polis araştırması, kayıpların yakınlarının durumları ve basının konuya yaklaşımı etrafında dönüyor. Güpegündüz arkalarında hiç iz bırakmadan kaybolan Leanne Wellings ile çocukları Rosie ve Ethan’ın bulunma çabasının en kritik günleri 1,3,28,33 ve 79. günlerini izlerken hiç kimsenin göründüğü gibi olmadığı gerçeğiyle yüzleşeceğiz. Polisiye dizilerini ve gizemli hikayeleri seven kişiler için Five Days kaçırılmaması gereken bir macera sunuyor.

Five Days’in hikayesi Britanya’da geçiyor. Oyuncu kadrosu da Britanya televizyonunun tanınmış ve ünleri ülke sınırlarını aşmış isimlerinden oluşuyor.

Dizinin senaristi Gwyneth Hughes. Hughes’i Red Empire, Silent Witness dizilerinden ya da Mysterious Creatures gibi televizyon filmlerinden hatırlayabiliriz.

Five Days’in beş gününden ilk üçünü Hustle gibi pek çok başarılı yapıma imza atan Otto Bathurst, son iki gününü ise dizinin yapımcısı Simon Curtis yönetiyor. Simon Curtis; David Copperfield, Man and Boy, Born in the USA gibi televizyon filmlerinin yanı sıra pek çok dizinin de yönetmenliğini üstlenen çok başarılı bir isim. Aynı zamanda dizinin kamera arkası ekibi de birçok başarıya imza atıyor. Five Days’in aralarında En İyi Mini-Dizi dalında Altın Küre ve BAFTA’nın da bulunduğu birçok ödüle adaylığı var.

ANA KARAKTERLER
Weelings Ailesi
Leanne Wellings(Christine Tremarco):
Her yere geç kalan 29 yaşındaki güzel anne büyükbabasını ziyarete giderken kaybolur ve 72 gün süren bir arayış başlar.

Matt Wellings(David Oyelowo): Karısı ve çocukları ortadan kaybolan acılı aile babası Matt rolünde, Spooks dizisiyle kendine büyük bir hayran kitlesi kazanan David Oyelowo’yu izleyeceğiz.

Ethan Welling(Lee Massey):Matt ve Leanne’in 7 yaşındaki oğlu. Dünyası altüst olunca bir anda Action Man’den daha önemli şeyler olduğunun farkına varıyor.

Rosie Welling(Tyler Anthony): Ethan’ın küçük kız kardeşi. Peri olarak giyinmeyi seven tatlı Rosie dünyasının yıkılmasıyla kendi iç dünyasına kapanıp konuşmamaya başlıyor.

Tanya Wellings(Lucinda Dryzek): 14 yaşında, ergenlik çağında isyankar genç kız. Matt’in biyolojik kızı olmadığı için Tanya gerçek babasını bulmak adına Fransa’ya gitmek istiyor.

John Poole ( Patrick Malahide): Leanne’in babası ve torunlarını çok seven bir dede. Kızı için doğru şeyi yapmaya çalışmak ve kaybolan kızının acısı John’ı çok büyük stres altına sokuyor.

Barbara Poole (Penelope Wilton): Pride & Prejudice, Match Point ve Shaun of the Dead gibi farklı türlerden sinema filmleriyle tanıdığımız Penelope Wilton, dizide ortadan kaybolan Leanne’nin kötümser annesi Barbara Poole’yi canlandırıyor.

Büyükbaba Vic Marsham (Edward Woodward): Tanya ve Ethan’ın büyük babası. Çiçekleri, köpekleri ve sigara içmeyi seven büyükbaba rolünde Edward Woodward’ı izleyeceğiz. Leanne’in kaybolmasıyla ilgili suçlu hissetmek için onun da kendi sebepleri var.

Polis
DSI Barclay(Hugh Bonneville):
Hugh Bonneville, dizide soruşturmayı yürüten polis memuru Iain Barclay’i canlandırıyor. Bonneville, daha önce HBO’nun Emmy ödüllü filmi The Gathering Storm’da ve BAFTA ödüllerinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu adaylığı kazandığı Iris’te rol aldı.

DS Amy Foster (Janet McTeer): 1998’de Tumbleweeds’deki oyunculuğuyla Oscar’a aday olan Janet McTeer, soruşturmayla ilgilenen baş dedektiflerden Amy Foster’ı canlandırıyor.

PC Simone Farnes (Nikki Amuka – Bird) Matt’in ailesine göz kulak olanve aynı zamanda ailenin en yakın dostu olan Simone Farnes, cinayet davasını araştırmanın zorluğunu yaşıyor.

Stephen Beam (Charlie Creed-Miles): King Arthur’daki Ganis canlandırması ve Gary Oldman’ın yazıp yönettiği filmi Nil by Mouth’la ününü adanın dışına taşıyan Charlie Creed-Miles, Five Days’te Dedektif Foster ve Barclay’e yardımcı oluyor.

Basın Memuru Tops- Defne Topçu ( Michelle Bonnard): Basın memurunu canlandıran Michelle Bonnard dizide Türkçe bir isim kullanıyor. Defne Topçu medyanın çılgınca ilgisine bir karşılık vermeye çalışırken yeni gelen Barclay onun işini daha da zorlaştırıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...