NTV

Sevgilisine aldığı hediyeyle babasını görünce kapkaç yalanı uydurdu

DHA

Türkiye
0a717eeaf252fb97187a49160e2ad29f.jpg

Konya'da kaldırımda yürüdüğü sırada iki kişi tarafından dövülüp, çantasının kapkaç yöntemiyle çalındığını ileri sürerek polise başvuran genç kadının yalan söylediği ortaya çıktı.

Konya'nın Selçuklu ilçesinde 14 Şubat günü meydana gelen olayda 21 yaşındaki Şule G.'nin Sevgililer Günü için erkek arkadaşına aldığı hediye ile eve gittiği sırada yolda karşılaştığı babasından korkup, hediye paketiyle birlikte çantasını çöpe attığı tespit edildi. 

Şule G., babasıyla birlikte topallayarak, polis merkezinde verdiği ifadede, evine gittiği sırada Şeyh Şamil Mahallesi Eminönü Caddesi'nde iki kişi tarafından çantasının zorla alındığı ve direnince de dövülerek bacağından yaralandığını ileri sürdü.

Genç kızın ihbarı üzerine Gasp Büro Amirliği ekipleri olayın meydana geldiği bölgede çalışma başlattı. Şüphelilerin kaçtıkları ileri sürülen kaçış istikameti ile bölgedeki diğer güvenlik kamera kayıtlarını tek tek inceleyen polis, verilen eşkale rastlamadı. Genç kızın ihbar sırasında çelişkili ifadeler vermesinden şüphelenen polis, Şule G.'nin yeniden ifadesine başvurdu.

BABASINDAN KORKUP, KAPKAÇ YALANI UYDURMUŞ

Şule G., ifadesinde "14 Şubat Sevgililer Günü" nedeniyle erkek arkadaşına aldığı hediye ile birlikte eve gittiği sırada yolda babasını gördüğünü, onun hediye paketini görmesinden koktuğu için de paketi ve çantasını çöpe atıp kapkaça uğradığını söylediğini, bunun üzerine polise gelip başvuruda bulunduklarını anlattı.

Şule G.'nin çantası ve hediye paketini attığı konteynerdaki çöplerin, temizlik işçileri tarafından toplandığı belirlendi. Şule G. hakkında suç uydurmaktan işlem başlatıldığı öğrenildi.

ETİKETLER