Sevigen 'rüşvet' davasını kazandı

CHP’li Mehmet Sevigen, seçimlerde belediye başkan aday adaylığı için kendisinden 600 bin dolar istediğini iddia eden Emin Atmaca'ya karşı açtığı hakaret davasını kazandı.

Anadolu Ajansı 05.08.2009 - 15:25

CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin ile basın toplantısı düzenleyen İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, kendisiyle ilgili iddialarda bulunan Emin Atmaca hakkında Eyüp 2. Sulh Ceza Mahkemesinde açtığı davanın karara bağlandığını ve Atmaca'nın 120 günlük adli para cezasına çarptırıldığını söyledi.

Sevigen, iddiaların kendisini çok üzdüğünü dile getirerek, sözlerine şöyle devam etti: ''Bu süreç insanları çok üzüyor. Kurşun yiyebilir, kavga edebilir, dayak yiyebilir, işinizi, mülkünüzü kaybedebilirsiniz. Siyaseti de kaybedersiniz. Her şey milletvekilliği değil. Ben bakanlık da yaptım bu ülkede. Bunlar gelip geçici görevler. Bu ülke Mustafa Kemal'e kalmamış, kimseye kalmaz. Ama bazı şeyler var ki unutamıyorsunuz, silemiyorsunuz. Ben bu kadar büyük acıyı hiç yaşamadım. Allah hiç kimseye yaşatmasın.”

Bazı köşe yazarlarının iddialara ilişkin yazılarını okuyan Sevigen, şunları söyledi: ''Hakkımdaki iddialar ortaya atıldığında partimin zarar görmemesi için görevlerimden istifa ettim. Hakkımı mahkemede arıyorum. Tek dayanağımız hukuk. Mahkemeye başvurduk. Eyüp 2. Sulh Ceza Mahkemesi de bu yapılan olayın iftira olduğunu gösteren bir karar verdi. İftira olduğu sabitlendi. 100 bin TL'lik tazminat davamız da devam ediyor. 5 gün geçti bir özür bile dilenmedi. Bu haber araştırılmadan yapılan yalan bir haber.''

Sevigen, ''partideki görevlerine geri dönüp dönmeyeceği ile ilgili' bir soru üzerine ''Kurultayla ancak görev alabiliyorsunuz. Genel Başkanımız uygun görür, örgütümüz de tasvip ederse kurultayı bekleriz. Seçilirsem görevlerime geri dönerim'' dedi.

Mehmet Sevigen, kendisinin açtığı ve devam eden 6 dava bulunduğunu belirterek, ''Bu davada ses kaydı ve belge yok. Tamamen iftira. 4 aylık ceza, para cezasına çevrildi'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...