RTÜK'ün CNBC-e ve e2'de yayınlanan diziler, 'Nip/Tuck' ve 'Gossip Girl' için yaptığı uyarılar mizah dergileri ve köşe yazılarında da kendine yer buldu.

Haftalık mizah dergisi 'Uykusuz' iki karikatürle bu uyarılarla dalga geçerken köşe yazarı Mevlüt Tezel de köşesinde bu konuya yer verdi:

NIP/TUCK'TA AHU TUĞBA OYNASIN
CNBC-e ve E2 kanallarına da gönderilen bu uyarılardan anladığım kadarıyla RTÜK'ten 'Gossip Girl'ün senaryosuna bir müdahale var! 'Sevişme sahneleri, senaryonun gerektirmediği kadar abartılı' ne demek Allah aşkına? Şimdi ABD'deki senaryo ekibi, diziyi baştan mı yazacak? 'Nip/Tuck'ta ise durum daha vahim... Raporda "Çiftler birbirleriyle çıplak bir halde sevişirken ekrana getirilmektedir" deniyor. "Çıplak olmadan nasıl sevişilir" dersem hata yapacağım biliyorum.

Evet, RTÜK üyeleri de bizim gibi sevişmeyi Ahu Tuğba'nın filmlerinden öğrendi! Nasıldı o sahneler? Esas oğlan, esas kızı yatağa uzatır. Boynundan uzun uzun öper, kamera boyundan aşağı hiç inmez, çarşaf asla açılmazdı. Kamera esas kızın yüz mimiklerine, başını sağa sol döndürmesine odaklanır. Sonra görüntü birden fululaşır ve vazoda sallanan güllerden sevişmenin şiddetini tahmin etmeye çalışırdık. Bazen de kamera doğaya, ağaçlara zoom yapardı. Herhalde 'Nip/Tuck'ta 'çıplak sevişme olmamalı' derken RTÜK bunu kastediyor.